Přeskočit na obsah

Šup s dětmi do Sýpky

V Rokytnici v Orlických horách v historické budově bývalé sýpky je nové muzeum! Jedinečná expozice věnovaná regionální řemeslné výrobě nemá v Orlických horách obdoby. Prostory muzea jsou pojaty v moderním duchu a dominantou je unikátní třípatrový model lesního biotopu obsahující více než 50 druhů preparovaných živočichů. Návštěva Sýpky však nepřináší pouze poznání, ale expozice je koncipována tak, aby se stala příjemným a zábavným zážitkem pro celou rodinu. Především děti si zde užijí spoustu zábavy. Ať již při zkoušení tradičních regionálních řemesel, luštění úkolů paní kuny nebo hře s interaktivní podlahou, určitě se budou dobře bavit. Neznamená to ovšem, že rodiče se mezi tím budou nudit. Naopak! Po expozici budou nenásilně provedeni audioprůvodcem a v případě že se děti chtějí zdržet déle, mohou dokonce své rodiče "odložit" v rodičovském koutku či promítacím sále. Do muzea vás dokonce pustí i s vašimi domácími mazlíčky, tedy pokud to není zrovna krokodýl!

Info pro skupiny: V případě zájmu větších skupin je možné dohodnout prohlídku i mimo otvírací dobu.

Otvírací doba a vstupné: út – ne: 9 – 17 hod. Vstupné dospělí 60,-Kč, děti od 6 let 40,-Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP/P, NPÚ, ICOM a AMG zdarma. Snížené vstupné 40,-Kč – senioři, studenti, držitelé průkazu TP, ZTP a dobrovolní dárci krve.

Muzeum je přizpůsobené pro handicapované, kompletní bezbariérovost, audioprůvodce a popisky v braillově písmu, videoprůvodce se znakovou řečí.

Kontakt: Sýpka – Muzeum Orlických hor, Horská 174, 517 61 Rokytnice v Orlických horách, www.sypka-moh.cz, sypka@moh.cz, tel.: 491 616 941

rop eu
nahoru