Přeskočit na obsah

Doprava do Orlických hor

Oblast Orlických hor a Podorlicka je historicky protkaná dostatečnou hustotou silničních a železničních sítí. Upravené silniční tahy vás dovedou až k nejvýše položeným místům v oblasti. Jelikož se jedná o příhraniční oblast, existuje zde několik hraničních přechodů pro turisty a cykloturisty. Do regionu, konkrétně do Rokytnice a do Deštného v Orlických horách směřují z Prahy i Brna dálkové autobusové linky. Spojení s horskými oblastmi je zajištěno veřejnou linkovou dopravou firmy AUDIS BUS, která se specializuje také na turistickou dopravu v Orlických horách a Podorlicku.

 

Cyklobusy Orlických hor 2017

Cyklobusy do Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku vyjíždí letos již po patnácté. Budou jezdit od prvního víkendu v červnu každou sobotu a neděli a také o svátcích až do konce září 2017. Cyklobusy přepraví turisty a cykloturisty do Orlických hor autobusy s turistickým přívěsem a přizpůsobují trasy a časy spojů poptávce turistů a cykloturistů. Po loňském zavedení několika významných novinek využívající moderní informační technologie, které vám umožnili sledování vašeho spoje a rychlé zjištění případného zpoždění autobusu je možné také využít dispečink IREDO, který je v provozu i o víkendu. Ke sledování spoje lze využít internetové stránky http://tabule.oredo.cz.

Důležité upozornění: V současném období dochází k velkému rozmachu jízdních kol s přídavným pohonem. Dovolujeme si vás upozornit, že dle platných Smluvních a přepravních podmínek IREDO je přeprava kol s jiným než elektrickým přídavným motorem a přeprava elektrokol s neodnímatelnou baterií zakázána.

Aktualizovaný jízdní řád společně s turistickou mapou je k dispozici v informačních centrech v Královéhradeckém i Pardubickém kraji a přímo v cyklobusech, stejně tak v běžných linkových autobusech.

S cyklobusy do Orlických hor a okolí - tipy na výlety najdete zde.

www.euro-glacensis.cz

Mapa cyklobusů

 

RadioBUS Turista

Celoročně jezdí po regionu RadioBUS Turista, minibus s cyklopřívěsem, který je v provozu denně na objednávku (bezplatná linka 800 10 15 20). Není vázán žádným jízdním řádem a trasu si tak můžete přizpůsobit zcela dle vlastních potřeb či výkonu. Je ideálním řešením, pokud start a cíl cesty neleží v jednom místě, ať již se jedná o ubytovací zařízení či parkování vlastního automobilu. Nově je oficiálním nástupním místem radiobusu také SKI Centrum Říčky.

www.audis.cz

TiP: Na pevnost Haničku s RadioBUSEM – tuto službu ocení nejen handicapovaní, ale také senioři či rodiny s dětmi.

Radiobus

Letní provoz lanovek Orlických hor

Víkendový provoz lanovek zahájily areály 3. 6. 2017 v Říčkách a Deštném. FIT RESORT Buková hora rozjede lanovky o prázdninách. Lanovka v Říčkách vás vyveze na vrch Zakletý, který je přímo na trase hlavní hřebenovky a je tak ideálním nástupním místem pro pěší i cyklisty. Cena jízdného lanovek je 60 – 100 Kč za dospělého, 40 – 60 Kč za dítě (do 5 let zdarma), skupinové slevy, kola, kočárky či odrážedla zdarma. Všechny hlavní horské areály nabízí půjčovny vybavení, adrenalinové i rekreační aktivity. Využít můžete například rodinný sjezd na speciálně upravených horských koloběžkách nebo adrenalinovou jízdu po sjezdovce na terénních tříkolkách. V Říčkách i Deštném je lanový park, na Bukové hoře si vyzkoušíte třeba disc golf. Dovolené na kole se vzdát nemusíte, i když vám síly nestačí. Horská elektrokola vám zapůjčí třeba v Deštném, Jablonném n.O. nebo v Pastvinách (ATC Šlechtův palouk).

 

Jízda historickým vlakem

Dalším letním tipem pro turisty jsou jízdy historickými vlaky, které vyjedou každou prázdninovou sobotu z České Třebové, přes Letohrad, Lichkov až do Hanušovic. 

Kompletní kalendář nostalgických jízd najdete zde. 

 

Skibusy

Skibusy jsou zimní linkové autobusy, které jsou součástí veřejné dopravy a je možné je vyhledat ve veřejném jízdním řádu IDOS.cz. Již před Vánoci začne jezdit linka z Hradce Králové do Deštného v Orlických horách. Tato linka bude do konce roku jezdit o víkendech a mezi svátky, od nového roku každý víkend. V době hradeckých prázdnin pak budou jezdit linky každý den.

 

Vyhledání objektů

Objekty na mapě:
Trasy:
: :
Zdravotní postižení:
rop eu
nahoru