Přeskočit na obsah

Vánoční čas v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou

28.11.2018

S pomalu končícím letošním rokem k nám přichází nejkrásnější svátky, a to Vánoce. I v dnešní době na nás působí svým neopakovatelným kozlem. Kdo by neměl rád něžnou náladu koled, radost z rodinné pospolitosti či vůně řady vánočních dobrot. Na tuto sváteční část roku se připravuje i Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, a to hned dvěma jarmarky a tvorbou adventních věnců.

S obdobím Vánoc bylo a je svázáno mnoho rozličných tradic. Jednou z nich je například tvorba adventního věnce se čtyřmi svíčkami a právě v sobotu před první adventní neděli, tedy 1. prosince 2018, rozvoní Sýpku – Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orl. horách vůně čerstvě nastříhaného chvojí určeného právě na výrobu adventních věnců. Posléze si své výtvory můžete dozdobit šiškami, žaludy, jeřabiny a sušenými jablíčky.

Hned o týden později, v sobotu 8. prosince 2018 od 13 hodin, čeká Sýpku další tradiční vánoční událost, a to jarmark. „Tyto akce se postupem času začaly posouvat spíše k lidové zábavě. V Sýpce se snažíme vnést jarmarku jeho původní chápaní, kterým je trh. Návštěvníci tak budou mít možnost zakoupit si nejen různé pochutiny, ale také tematické dekorace a tradiční lidové výrobky,“ upřesňuje T. Zelenka. Součástí jarmarku bude i bohatý kulturní program v podobě tance, divadla a zpěvu.

Ve středu 15. prosince 2018 se také můžete těšit na „Tradiční muzejní jarmark“, který má již více než dvacetiletou tradici a při kterém doslova ožívá celý Kolowratský zámek. V jeho prvním patře sezvaní trhovci nabídnou různorodé zboží od krásné keramiky přes šperky a batikované šály až po dětské hračky. Součástí bude taktéž oblíbená dětská dílna a ukázka řemesel jako je paličkování a tvorba svíček. Neváhejte si zpříjemnit vánoční atmosféru a dopřejte si aspoň chvilkové zastavení od náročných vánočních příprav.

zdroj: Královéhradecký kraj

Objekty

Vánoční čas v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, zdroj: Královéhradecký kraj Vánoční čas v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, zdroj: Královéhradecký kraj Vánoční čas v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, zdroj: Královéhradecký kraj Vánoční čas v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, zdroj: Královéhradecký kraj

Příslušné akce

  • so 15.12.2018
Tradiční muzejní jarmark Nové okno. Muzeum a galerie Orlických hor (Rychnov nad Kněžnou)
  • so 8.12.2018 13:00
Vánoční jarmark u sýpky Nové okno. Sýpka - Muzeum Orlických hor (Rokytnice v Orlických horách)
  • so 1.12.2018 10:00 - so 1.12.2018 17:00
Vítání adventu v Sýpce Nové okno. Muzeum dráhy Doudleby - Vamberk - Rokytnice (Rokytnice v Orlických horách)
rop eu
nahoru