Přeskočit na obsah
Krytý bazén Dobruška Tvrz Orlice
Tvrz Orlice
Krytý bazén Česká Třebová Ski areál Říčky
Ski areál Říčky
Ski areál Hartman
Ski areál Hartman
Ski areál Čenkovice a Červená Voda
Ski areál Čenkovice a Červená Voda
Ski areál Peklák
Ski areál Peklák
Šediváčkův long
Šediváčkův long
Na křídlech Orlice
Buková hora - Suchý vrch
Krytý bazén Ústí nad Orlicí Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí
Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí
Ski areál Deštné
Ski areál Deštné
Krytý bazén Rychnov nad Kněžnou
Polsko
Polsko
Museum řemesel Letohrad
Museum řemesel Letohrad
Skiinterkritérium
Skiinterkritérium
Čihalka
Čihalka
Ski areál České Petrovice
Ski areál České Petrovice
mentmapa

Aktuality

Vítejte na turistickém portálu, který si vás dovoluje pozvat do turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko!

Vítejte v přívětivé krajině ohraničené na severu zvlněným pásem Orlických hor, jež přecházejí přes Bystřické hory do polské Kladské kotliny. V krajině na jihozápadě otevřené českým nížinám širokým údolím spojených řek Tichá a Divoká Orlice, v kraji, který se na východě potkává s Moravou.

Celá oblast si přes staletí osídlení zachovala původní přírodní ráz, a proto zde vedle zámeckých a městských parků i udržovaných venkovských zahrad najdete bukový prales, chráněnou krajinnou oblast či přírodní parky a rezervace, jimiž prochází naučné stezky. Mírné kopce protkané pěšími trasami, hustou síť cyklotras a cyklostezky vedoucí podél řek uvítají rodiny s dětmi, rekreační turisté i senioři. Adrenalinové aktivity zde snadno objeví i milovníci napětí a sportovního vyžití.

Romantici svá zákoutí najdou nejen ve vyšších partiích hor a bohatých lesích, ale také u meandrů řek vinoucích se údolími, při projížďkách na loďkách po rybnících a přehradách nebo na tajemných zříceninách starých hradů. Informace pro své putování naleznete v desítkách infocenter. A když přesto v horských lesích náhodou zabloudíte, možná vám správnou cestu ukáže sama princezna Kačenka, vládkyně Orlických hor. A v zimě vás ze závějí vytáhne Rampušák.

Přejeme vám při pobytu v naší turistické oblasti mnoho krásných a zajímavých zážitků, chvíle pohody, relaxace a možná i nová přátelství. Věříme, že se do naší oblasti rádi vrátíte, protože naši pestrou turistickou nabídku ochutnat jednou nestačí…!

Orlické hory a Podorlicko – excelentní evropská destinace roku 2017                Orlické hory - excelentní destinace

rop eu
nahoru