Přeskočit na obsah

Na kole dětem Podorlickem 2018

 aneb s Josefem Zimovčákem podél Orlice


Termín: 28. –  29. 4. 2018 (So-Ne)

TRASA CYKLOTOUR: Hradec Králové – Častolovice – Potštejn – Rychnov n.Kn. – Opočno – Hradec Králové (130 km)

Co si takhle vyrazit na pohodovou víkendovou cyklojízdu po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor? Řeka Divoká Orlice obdobně jako francouzská řeka Loira tu spojuje hned několik panských sídel, které jsou opět v rukách soukromých majitelů, a co víc i původních šlechtických rodů!

Projeďte se s námi tímto malebným krajem, poznejte část jeho kulturního bohatství a pomozte přitom onkologicky nemocným dětem. Výtěžek bude věnován Dětské klinice – Fakultní nemocnici v Hradci Králové na podporu onkologické péče o děti s nádorovými onemocněními či lymfoblastickou leukemií.

V rámci 2-denní cyklotour budeme obdivovat celkem 7 zámeckých areálů, které jsou opět v péči rodu Sternbergů, Kinských, Kolowratů či rodu Bubna z Litic. Ale nejen! Pestrý program s možností zkrácených prohlídek na zámcích bude příjemným zpestřením a zastávkou na trase.

Zámky na Orlici, zvané příznačně také jako Česká Loira, jsou skutečnou perlou Podorlicka. Možná někdo z vás na některý ze zámků již zavítal s televizním pořadem ČT Modrá krev, kterou uvádí František Kinský. Však i na jeho zámku se zastavíme!

Staňte se součástí našeho cyklotýmu!

Do cykloakce, k pelotonu v čele s Josefem Zimovčákem, se můžete aktivně zapojit i bez registrace, třeba jen na část trasy. Trasa je vhodná pro silniční, treková, horská i vysoká kola. Chcete-li mít však zajištěný veškerý servis, pak se nezapomeňte ZAREGISTROVAT.

Zvolte si typ registrace, který Vám bude vyhovovat a vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do pátku 20. 4. 2018 na info@dsohp.cz. Ale neváhejte, kapacita registrací je omezena!

Přihláška k registraci včetně podrobností k rozsahu zajištěných služeb zde: soubory ke stažení

Registrace a více informací k akci na uvedených kontaktech:

Michaela Janková tel. 725 921 969, info@dsohp.cz

Eva Vaníčková tel. 774 125 014, vanickova@dsohp.cz

POZOR! Máte-li zájem o typ registrace s ubytováním, zaregistrujte se co nejdříve, neboť ubytovací kapacita je omezena. 

Registrační poplatek zahrnuje ubytování, stravování, vstupy na zámecké prohlídky se zkráceným výkladem toho nejzajímavějšího (součástí i sobotní večerní prohlídka Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou) a dopravu zavazadel pro registrované účastníky s typem registrace s ubytováním.

 

Podpořte akci i Vy, a zapojte se do soutěže o prima ceny

Každý účastník cykloakce, který podpoří projekt Na kole dětem, buď vlastní registrací na akci nebo finančním darem do pokladničky či zakoupením některého z nadačních předmětů Na kole dětem, získá slosovatelný kupón a bude zařazen do soutěže o ceny. Závěrečné slosování a vyhlášení výherců proběhne v cílovém místě jako oficiální ukončení této 2-denní cyklotour Podorlickem, a to v Hradci Králové (parkoviště u Orlice shopping park).

Hlavní cenou je dětské kolo, mezi cenami jsou rovněž cyklohelmy, cyklodresy a další příjemné ceny!

Trasa cyklotour: Z Hradce přes Zámky na Orlici až do Opočna

Vyrážíme z Hradce Králové od nákupního centra Orlice shoping park. Lepší místo startu v Hradci jsme pro tento cyklovýlet zvolit nemohli, a to nejen pro jeho symbolický název! Ideální je i jeho poloha hned u řeky Orlice, podél které se vydáme společně s Josefem Zimovčákem na jeho vysokém kole. Zde bude také zdarma vyhrazeno parkování pro účastníky akce (parkování ze So/Ne) a možnost zakoupení nadačních předmětů fondu Na kole dětem, čímž můžete pomoci onkologicky nemocným dětem.

 

 1.DEN: 67 km  - trasa z Hradce Králové přes Zámky na Orlici do Rychnova nad Kněžnou

  • společný odjezd 9,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové
  • společný dojezd 19,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou

Prezence registrovaných účastníků: 8.00 – 8.50h parkoviště Orlice shopping park, Hradec Králové

Ubytování: pro registrované zajištěno v Hotelu Havel v Rychnově n.Kn.

Další tipy na ubytování v Rychnově n.Kn.: Penzion U zvonu, April Hotel Panorama, Letovisko Studánka

MAPA TRASY - 1.den: https://mapy.cz/s/2rFfJ

Hradec Králové (Orlice shopping park) – Týniště n.O. – Častolovice (zámek) – Nový zámek Kostelec n.O. (zámek) – Doudleby nad Orlicí (zámek) – Potštejn (zámek) – Merklovice u Vamberka (Penzion Vyhlídka) – Rychnov nad Kněžnou (Staré náměstí, pozn. večerní prohlídka zámku)

 

2.DEN: 55 km – trasa z Rychnova nad Kněžnou přes zámek Opočno do Hradce Králové

  • společný odjezd 9,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou
  • společný dojezd 17,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové

Prezence registrovaných účastníků: 8.00 – 8.50h Staré náměstí v Rychnově n.Kn. (předání kupónů)

MAPA TRASY - 2.den: https://mapy.cz/s/2rFHR

Rychnov n.Kn.(Staré náměstí) – Kvasiny (zámek) – Podbřezí (zámek) – Opočno (zámek) – Hradec Králové (Orlice shopping park)

 

Partneři akce:

    

                  

 

 

 

 

 

 

 

            

 

                

 

 

 

 

 

 

    www.mojeorlickehory.cz      www.nakoledetem.cz                         www.hradecko.eu..

rop eu
nahoru