Přeskočit na obsah

Dovolená na venkově

Informační materiál:Dovolená na venkově - titulka publikace.Dovolená na venkově (PDF)

V Orlických horách a Podorlicku dodnes naleznete spoustu míst a zákoutí, která si pamatujete ze svých dětských prázdnin strávených u babičky na venkově. Dopřejte svým dětem zažít to samé. Cítit vůni lesa při houbaření, proběhnout se po voňavé čerstvě posekané louce, nebo si zařádit ve stohu sena.

Agroturistika

Ilustrační fotka - koně.Navštivte například některou z místních rodinných farem. Čeká na vás příjemné stylové ubytování, domácí zvířátka na dvorku, projížďky na koni a v neposlední řadě ochutnáte kvalitní potraviny z domácí výroby. A pokud budete mít zájem, jistě vás zapojí také do hospodářských prací.

V případě, že dáváte přednost úplné samotě a klidu bez lidí, můžete si pronajmout některou z útulných chaloupek, kterých je u nás nespočet. Přijeďte k nám a plnými doušky si vychutnejte čerstvý vzduch, klid a pohodu, kterou vám nabízíme.

Roubenky

Ekocentrum.Charakteristickou stavbou pro Orlické hory je roubený dům se zděnou střední částí z 18. a 19. stol. Byly to přízemní stavby. Dalším objektem selských hospodářství byla stodola s nízkou roubenou částí a vysokou střechou. Součástí větších usedlostí byl sroubek, který stál na kamenné podezdívce zahloubený do země. Používal se k uskladňování potravin, byl stavěn nad vodním pramenem. Na horských a podhorských tocích stávalo několik desítek mlýnů, některé z nich, i když již neslouží svému účelu, se dochovaly v základní podobě dodnes. K drobné lidové architektuře patřily zvoničky, kterých se v Orlických horách a podhůří ně­kolik dochovalo dodnes.

Rybaření

Ilustrační fotka - rybaření.Čistota vody v řekách zajišťuje bohatství ryb, a tedy i jejich úspěšný lov. Rybaření je povoleno pouze s předepsanými rybářskými doklady ve vymezených revírech na řekách i rybnících včetně Pastvinské přehrady.

 

 

 

Ekocentra

Ekocentrum.Ochrana přírody, soužití s jejími potřebami, využívání obnovitelných zdrojů. S těmito tématy se návštěvník Orlických hor a Podorlicka seznámí při návštěvě některého z místních ekocenter.

 

 


Inspirativní programy

Vyhledání objektů

Objekty na mapě:
Trasy:
: :
Zdravotní postižení:
rop eu
nahoru