Přeskočit na obsah

Kam s dětmi

Informační materiál:Kačenčina pohádková říše - titulka publikace.Kačenčina pohádková říše (PDF)

Pohádková říše pro děti i dospělé

Hory, hluboké lesy, jezírka a lesní tůně byly odnepaměti opředeny bájemi a pověstmi. Tajemnými příběhy jsou zahaleny středověké hrady, zámky, kostely, staré mlýny a temná zákoutí. Stopy po skutečných či mystických postavách lze u nás hledat u Ledříčkovy skály, na Pašerácké lávce nebo ve starobylém kostele. Na zámcích strašívá bílá paní, v zámeckých grottách se schovává drak, a dokonce i v kašně občas přebývá vodník.

Pohádkové příběhy Orlických hor střeží princezna Kačenka a dobrý duch hor Rampušák. Nepouštějí do své pohádkové říše žádné zlé síly, Zlobu ani Zášť. Pečují o Kačenčinu pohádkovou říši pro malé i velké návštěvníky. Přejí si, aby se tu každý cítil jako v pohádce. Při putování pohádkovým královstvím můžete potkat samotnou princeznu Kačenku i její pomocníky, kteří jsou pohádkovými patrony obcí její říše.

Jednou za rok, v září, se schází s návštěvníky hor Kačenka doprovázená svými patrony, aby se rozloučila s létem a předala zimní vládu nad horami Rampušákovi. A v březnu si ji zase od něj převezme. A jak to bylo s pašeráky, vodníky a skřítky ve zdejších lesích a horách, se dočtete v pohádkových knížkách z Orlických hor. Během vašeho putování Kačenčinou můžete sbírat razítka do Kačenčiny vandrovní knížky a soutěžit o krásné postavičky.

Geofun - zábavné hry pro cyklistické rodiny

Kromě Kačenčiny pohádkové říše najdete v Orlických horách a Podorlicku také Orlické cyklo & inline království, ve kterém vládne královna, která nejezdí na koni ale na kole a bruslích. V tomto království si připravili aktivní zábavu a netradiční zážitky v podobě terénní her zaměřených především na vyznavače cyklo a inline pohybu, tedy tzv. cyklajnisty. POZOR, SOUTĚŽÍME O ZAJÍMAVÉ CENY!

Kde se vykoupat

Když je venku velké teplo, všechny pohádkové postavy odpočívají a vy byste měli také, proto přijměte pozvání na Pastvinskou přehradu, k Lanškrounským rybníkům, nebo na některé z našich parádních koupališť. Pro další tipy na výlety s vašimi ratolestmi navštivte naší specializovanou stránku zaměřenou na celou rodinu.

Karta hosta

Vážení příznivci Orlických hor a Podorlicka, chystáme pro vás novou podobu projektu KARTA HOSTA a to již od června 2016! Ponechte si svoji kartu a sledujte informace na stránkách www.orlickakarta.cz

Rodina s dětmi - ilustrační fotografie.

Vyhledání objektů

Objekty na mapě:
: :
Zdravotní postižení:
rop eu
nahoru