Přeskočit na obsah

Koupání

Velké množství rybníků, řek a koupališť poskytuje útočiště v horkých letních dnech a místa pro relaxaci při putování za dalšími krásami oblasti Orlické hory a Podorlicko. V případě nepříznivého počasí můžete navštívit kryté bazény. Na vybraných vodních plochách lze provozovat další vodní sporty, jako například rafting, windsurfing, projížďky na loďkách či potápění.

Pastvinská přehrada

Pastvinská přehrada.Nejkrásnější orlickou přehradu najdete uprostřed lesů v údolí Divoké Orlice. Nad průzračně čistou vodní plochou se tyčí strmé skalnaté břehy, které spolu s přírodními plážemi vytvářejí romantickou atmosféru celého okolí. Sport, potápění, vodní lyže, rybolov, lodičky, windsurfing nebo jen opalování a zábava jsou pouze malým výčtem možností, jak zde strávit skutečně kvalitní dovolenou. Tak už víte, kam v létě?

Lanškrounské rybníky

Lanškrounské rybníky.Nádherná přírodní oblast vyhlášená v roce 1990 jako přírodní park se nachází v těsné blízkosti města Lanškrouna a je tvořená třemi rybníky. Dlouhý rybník je přírodní koupaliště s možností jachtingu a windsurfingu, Krátký a Slunečný rybník jsou pro změnu určeny ke sportovnímu rybolovu. Podél rybníků vede pohodlná cyklostezka a také stezka naučná, popisující vše důležité, co se k rybníkům vztahuje. Lanškrounské rybníky nabízejí na Knoflíku půjčovnu loděk a surfů a také možnost zahrát si minigolf nebo plážový volejbal. Rozhodně doporučujeme toto místo neminout.

Extra tip – přírodní wellness Zemská brána

Zemská bránaSkutečná perla vodního ráje – přírodní wellness, které vám v horkém létě poskytne skvěle osvěžující koupel v přírodních tůních a ve vodních kaskádách s průzračnou vodou provoněnou jehličím. Překonejte sami sebe a ponořte se do ledové vody Divoké Orlice deroucí se skalním kaňonem a zažijte proudící teplo a energii po vynoření. Uzdravte zde své tělo i duši, jak to činí celý rok co rok také Orlická cyklo&in-line královna.

Inspirativní programy

Vyhledání objektů

Objekty na mapě:
: :
rop eu
nahoru