Přeskočit na obsah

Na kole dětem

Na kole dětem Podorlickem aneb s Josefem Zimovčákem podél Orlice

Termín: 28. –  29. 4. 2018 (So-Ne)

TRASA CYKLOTOUR: Hradec Králové – Častolovice – Potštejn – Rychnov n.Kn. – Opočno – Hradec Králové (130 km)

Co si takhle vyrazit na pohodovou víkendovou cyklojízdu po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor? Řeka Divoká Orlice obdobně jako francouzská řeka Loira tu spojuje hned několik panských sídel, které jsou opět v rukách soukromých majitelů, a co víc i původních šlechtických rodů!

Projeďte se s námi tímto malebným krajem, poznejte část jeho kulturního bohatství a pomozte přitom onkologicky nemocným dětem. Výtěžek bude věnován Dětské klinice – Fakultní nemocnici v Hradci Králové na podporu onkologické péče o děti s nádorovými onemocněními či lymfoblastickou leukemií.

V rámci 2-denní cyklotour budeme obdivovat celkem 7 zámeckých areálů, které jsou opět v péči rodu Sternbergů, Kinských, Kolowratů či rodu Bubna z Litic. Ale nejen! Pestrý program s možností zkrácených prohlídek na zámcích bude příjemným zpestřením a zastávkou na trase.

Zámky na Orlici, zvané příznačně také jako Česká Loira, jsou skutečnou perlou Podorlicka. Možná někdo z vás na některý ze zámků již zavítal s televizním pořadem ČT Modrá krev, kterou uvádí František Kinský. Však i na jeho zámku se zastavíme!

Staňte se součástí našeho cyklotýmu!

Do cykloakce, k pelotonu v čele s Josefem Zimovčákem, se můžete aktivně zapojit i bez registrace, třeba jen na část trasy. Trasa je vhodná pro silniční, treková, horská i vysoká kola. Chcete-li mít však zajištěný veškerý servis, pak se nezapomeňte ZAREGISTROVAT.

Zvolte si typ registrace, který Vám bude vyhovovat a vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do pátku 23. 4. 2018 na info@dsohp.cz. Ale neváhejte, kapacita registrací je omezena!

Přihláška k registraci včetně podrobností k rozsahu zajištěných služeb zde.

POZOR! Máte-li zájem o typ registrace s ubytováním, zaregistrujte se co nejdříve, neboť ubytovací kapacita je omezena. 

Podpořte akci i Vy, a zapojte se do soutěže o prima ceny

Každý účastník cykloakce, který podpoří projekt Na kole dětem, buď vlastní registrací na akci nebo finančním darem do pokladničky či zakoupením některého z nadačních předmětů Na kole dětem, získá slosovatelný kupón a bude zařazen do soutěže o ceny. Závěrečné slosování a vyhlášení výherců proběhne v cílovém místě jako oficiální ukončení této 2-denní cyklotour Podorlickem, a to v Hradci Králové (parkoviště u Orlice shopping park).

Hlavní cenou je dětské kolo, mezi cenami jsou rovněž cyklohelmy, cyklodresy a další příjemné ceny!

Trasa cyklotour: Z Hradce přes Zámky na Orlici až do Opočna

Vyrážíme z Hradce Králové od nákupního centra Orlice shoping park. Lepší místo startu v Hradci jsme pro tento cyklovýlet zvolit nemohli, a to nejen pro jeho symbolický název! Ideální je i jeho poloha hned u řeky Orlice, podél které se vydáme společně s Josefem Zimovčákem na jeho vysokém kole. Zde bude také zdarma vyhrazeno parkování pro účastníky akce (parkování ze So/Ne) a možnost zakoupení nadačních předmětů fondu Na kole dětem, čímž můžete pomoci onkologicky nemocným dětem.

1.DEN: 67 km  - trasa z Hradce Králové přes Zámky na Orlici do Rychnova nad Kněžnou - https://mapy.cz/s/2AdF2

2.DEN: 55 km – trasa z Rychnova nad Kněžnou přes zámek Opočno do Hradce Králové - 

https://mapy.cz/s/2ADSF

Další informace a podrobnosti k akci a trasám cyklotour najdete zde.

 

Partneři akce:

    

                  

 

 

 

 

 

 

 

            

 

                

 

 

 

 

 

 

 

Inspirativní programy

rop eu
nahoru