Přeskočit na obsah

O'Neill Soldiers

Pro třídenní závod freestyle lyžování světových rozměrů vyroste v Deštném skok neuvěřitelných rozměrů. Odrazová hrana, gap, neboli díra mezi odrazištěm a dopadištěm, table, čímž se značí celková minimální délka, kterou musí jezdec překonat, než doletí na svažené dopadiště - to neuvidíte nikde jinde v České republice, ale i v celé Evropě.

Celý závod je stylizován do bitvy o pohraničí a dopadiště je vymodelované do podoby pěchotního bunkru. Jezdci mají místo závodních čísel uniformy a slečny, které se o ně starají, pak zdravotnické dresy. To vše vytváří naprosto unikátní atmosféru. Systém závodu je navíc postaven na tzv. battlech, nebo-li rozstřelech, kdy se jezdci utkávají jeden proti jednomu, dokud z nich nevzejde konečný vítěz.

O’Neill Soldiers není militantní, právě naopak, cílem je upozornit, že je spousta zajímavějších věcí než konflikty a že lidé by se měli utkávat a vybíjet ve sportu. Jedinou zbraní jsou lyže. K takovéto události patří obrovské zázemí a kulturní program. Přímo pod sjezdovkou vyroste několik party stanů, které pojmou více než tisíc lidí a večer slouží k parties pod taktovkou nejlepších českých DJ’s. Ty letos posílí headlineři ze zahraničí. Kromě tradiční zahajovací sluchátkové party nás čekají opět zajímavé večírky. A protože má letos freeskiing premiéru na Olympijských hrách, je dost možné, že aktuální vítěz bude v Deštném čelit útokům na jeho pozici.

 

 O'Neill Soldiers

 

rop eu
nahoru