Přeskočit na obsah

Orlické cyklo a inline království

Logo Orlické cyklo a inline královstvíJe to území protkané hustou pavučinou cyklotras a cyklostezek. Tu pravou si podle náročnosti a svých sil najde opravdu každý -  rekreační i trénovaný cyklista. Po rovinatých cestách údolím řek mohou bezpečně jezdit i malé děti, zatímco milovníci náročné cyklistiky vybírají z horských a dálkových tras. Do výchozích míst vás pohodlně přepraví cyklobusy, které jezdí po celém království pravidelně od května do září.

Unikátním lákadlem je síť cyklostezek a in-line stezek, která vede nádherným údolím Tiché Orlice a Třebovky a nabízí kvalitní asfaltový povrch, minimální převýšení včetně pravidelné údržby. Desítky kilometrů stezek se rozbíhají z Ústí nad Orlicí na všechny strany.  Jedna trasa vede přes Letohrad do Žamberka, druhá směřuje do České Třebové a třetí přes městečko Brandýs nad Orlicí, Choceňdo Vysokého Mýta.

Cyklotrasy provádí městy a obcemi, kolem hradů a zámků, podél řek i Pastvinské přehrady, do nejvyšších partií Orlických hor až k chatě na Šerlichu a po nejkrásnějších místech CHKO Orlické hory i přírodních rezervacích podhůří. Hřebenová trasa vede po úžasném temeni Orlických hor a je královským zážitkem. Sedlo vašeho kola se při ní stane rozhlednou, z níž nahlédnete do východních Čech a Kladské kotliny.

Region nabízí také adrenalinové zážitky v podobě bikeparků. Pojmem se stává především Peklák, který nabízí tratě různých obtížností, od černých pro zkušené jezdce, červené technické se spoustou skoků a klopených zatáček až po tratě modré ideální pro začátečníky a širokou veřejnost.

Orlická cyklajn královna

 

Nově jsme pro milovníky geolokačních her připravili zajímavou soutěž pro cyklisty, kterou vás provedou zajímavé osobnosti našeho regionu. Mezi nimi je Orlická "cyklajn" královna, princezna Kačenka, Pepek Zilvar či hrabě František Kinský.

www.mojeorlickehory.cz/geofun

 

Inspirativní programy

Vyhledání objektů

Objekty na mapě:
Trasy:
: :
Zdravotní postižení:
rop eu
nahoru