Přeskočit na obsah

Skiinterkriterium

Skiinterkriterium je mezinárodní závod žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu pořádaný v Říčkách v Orlických horách. Tento závod je jeden z deseti závodů pořádaných pod hlavičkou FIS, které se jedou v Evropě a v Kanadě.

Na svahu černé sjezdovky jste tak mohli mezi brankami spatřit budoucí hvězdy světového poháru jako sourozence Kosteličovi nebo většinu členů našeho reprezentačního výběru jako například Šárku Strachovou (Záhrobskou) nebo Filipa Trejbala.

Tradičním maskotem těchto závodů je postava Krtečka od Zdeňka Milera. Také spousta osvědčených technologických novinek zpříjemňuje  celý závod všem účastníkům a  divákům. V dojezdové části je to veliká digitální tabule, kde mohou diváci vidět jednotlivé pasáže trati, které závodníci projíždí a jejich výsledné časy, které se měří moderní technikou. Velmi užitečný je i nový systém zasněžování, který Skiklub Ústí nad Orlicí vybudoval. Pro ty, kteří se na tyto závody nedostanou, bude přichystaný na internetu přímý přenos z dění na trati, který si budou moci pustit kdekoliv na světě.

Závody probíhají ve dvou dnech a jsou rozděleny do kategorií mladší a starší žactvo. Nejdříve poměří závodníci rychlost ve slalomu. Po vyhlášení výsledků a předání cen čeká na všechny tradiční ohňostroj. Poté se výpravy rozjedou na svoje ubytovací zařízení, aby se závodníci mohli připravit na další den, která patří obřímu slalomu. Výsledky z obou závodů se sčítají jak samotným závodníkům, z nichž se vyhlašuje absolutní vítěz a vítězka, ale také reprezentační výběry sbírají bodíky do tabulky hodnocení národů.

 

Skiinterkritérium

rop eu
nahoru