Přeskočit na obsah

Skvělé zážitky pro každý den

Jízda se psím spřežením a spousta adrenalinu

Adrenalinové zážitky

Naprosto jedinečným zážitkem může být jízda se psím spřežením „mushing“, kdy je součástí úžasné jízdy odjezd z dohodnutého místa, napojení a zapřažení psů pod dohledem mushera a možnost osobního řízení spřežení.  Zážitek může být o to větší, když navštívíte v měsíci lednu Deštné v Orlických horách, kde se pořádá tradiční akce Šediváčkův long, jeden z nejtěžších evropských závodů psích spřežení.

V případě, že jste vyznavači lyží a ještě jste nevyzkoušeli snowkiting a jeden z jeho druhů powerkiting , tak máte jedinečnou příležitost. Určitě stojí za to, vyzkoušet další adrenalinovou záležitost a to jízdu na 4 kolkách nebo sněžných skútrech. Nemůžeme však zapomenout ani na děti, které můžete v každém lyžařském areálu svěřit do péče lyžařských/snowboardových instruktorů. Vy si zatím užijte ve snowparku či gravity parku a pak společně do snowbarů, které jsou samozřejmostí již v každém lyžařském areálu.

 

Gurmánský zážitek

Regionální pivovary

Ochutnejte

Tradiční regionální kuchyně a místní speciality jsou právě tím, čím se oblast Orlických hor a Podorlicka může chlubit. Můžete navštívit některou z příjemných restaurací a ochutnat  pokrmy připravované dle tradičních regionálních receptů. Nenechte si také ujít možnost nahlédnout do místních pivovarů a ochutnat regionální piva.  Nabízíme Vám také nezapomenutelné enogastronomické zážitky, kdy si vychutnáte harmonické spojení vín s lahodnými pokrmy. Přijeďte k nám a ochutnejte!

A pokud rádi vaříte, zkuste si sami připravit tradiční pokrmy dle receptů, které nám poskytli místní vyhlášení kuchaři. Ochutnejte například pravé českotřebovkské jabkance, jahelník, nebo bílou polévku. Svůj výtvor pak můžete porovnat v originálním provedení právě u nás v Orlických horách a Podorlicku.TOP akce

Nenechte si ujít

Každý z vás třeba někdy snil o tom, že je jeden z prestižních závodníků zimního adrenalinového sportu. Přijeďte tedy snít k nám do Orlických hor a užít si krásný den. Těmito tlak zvedajícími akcemi nepohrdne žádný adrenalinový nadšenec.

V Orlických horách a Podorlicku se denně koná mnoho zajímavých akcí. Nabízíme různá sportovní klání, mezinárodní soutěže, akce pro děti, jarmarky, masopustní průvody, koncerty, výtvarné dílny a mnohé další. Z jejich bohaté nabídky si jistě vyberete - k tomu Vám pomůže například náš kalendář akcí.

 

 

 

Zimní areály

Největší lyžařské areály

Lyžařská střediska, sjezdovky všech náročností, výborně vybavené snowparky, moderní lanovky, ale také netradiční zimní akce nebo adrenalinové zážitky na vás čekají u nás v Orlických horách. Mírnost tohoto horského terénu Orlických hor i Podorlicka umožňuje milovníkům bílé stopy projet na běžkách cca 250 kilometrů strojově upravovaných běžeckých lyžařských stop různé obtížnosti a poznávat krásné partie horské přírody.

 

Karta hosta

A pokud k tomu všemu přidáme ještě možnost využití "Karty hosta", díky které získáte zajímavé slevy na vybrané služby a produkty, určitě si dovolenou v Orlických horách a Podorlicku užijete.


Fotogalerie pro novináře

rop eu
nahoru