Přeskočit na obsah

Pamětní medaile pro příznivce čs. opevnění

30.06.2011

V letošním roce doplní nabídku předmětů pro sběratele a příznivce čs. opevnění unikátní série medailí nazvaná Muzea čs. opevnění – Králická pevnostní oblast. Vydání medailí má podpořit propagaci zdejších muzeí a historie čs. opevnění.

Medaile o průměru 32 mm vyrobené z patinované mosazi budou mít na líci odlišné motivy – jako první to budou Dělostřelecká tvrz Bouda – srub K – S 22a, Dělostřelecká tvrz Hůrka – srub K – S 11 a Pěchotní srub K – S 14 U cihelny. Další motivy na lícní stranu medaile jsou v přípravě. Rubová strana medaile bude pro všechna provedení stejná – jde o stylizovaný výřez pamětního odznaku Ředitelství opevňovacích prací.

Vyrobené medaile budou jednotlivě prodávat pouze muzea v Králické pevnostní oblasti a v prodeji budou rovněž při různých speciálních příležitostech a výročích (např. akce Cihelna). První kusy se do prodeje dostaly již v průběhu měsíce května 2011. Cena základní varianty medaile, provedené v patinované mosazi a balené v plastové kapsičce, nepřesahuje částku 35,- Kč. Při návštěvě muzeí králické pevnostní oblasti můžete medaile zakoupit na: Dělostřelecké tvrzi Bouda, Dělostřelecké trvzi Hůrka a na Pěchotním srubu U Cihelny.

Objekty

Pamětní medaile pro příznivce čs. opevnění Pamětní medaile pro příznivce čs. opevnění

rop eu
nahoru