Přeskočit na obsah

Vydejte se na běžky okolo Dlouhoňovic

22.12.2011

Nepatříte zrovna mezi nejlepší sjezdaře? Nebo vás láká spíše menší lyžařský areál, odkud se pak můžete vydat na běžky? Vyzkoušejte ski areál Dlouhoňovice, kde najdete menší, uměle zasněžovanou sjezdovku. navíc se zde každoročně připravuje síť 20 kilometrů strojově upravených stop mezi Dlouhoňovicemi, Žamberkem, Letohradem a Písečnou.

Jaké zajímavosti tato atraktivní běžecká trasa nabízí? Tak třeba Žamberk, centrum východní části podhůří Orlických hor, kde je k vidění zámek s anglickým parkem, městské muzeum, židovský hřbitov, ale také třeba rozhledna Rozálka. Mimochodem, víte, že tato dřevěná stavba dosahující výšky 20 metrů pochází z roku 1932?

Letohrad je významnou železniční křižovatkou a dobrým výchozím bodem
pro výlet na Pastvinskou přehradu. Přímo ve městě se nachází zámek s rozsáhlým
parkem a barokní kaplí svatého Jana Nepomuckého, městské muzeum i stále populárnější Muzeum řemesel. Svou nesmazatelnou stopu tu zanechal také největší
český nedoceněný génius. Kdo? No, přece Jára Cimrman! Ten má v Letohradě dokonce svůj pomník, muzeum a světničku.

Písečná je malebnou obcí v podhůří Orlických hor, která se může pochlubit i unikátní technickou památkou. Tou je vodní mlýn. Zdejší exponáty připomínají, jak se dříve žilo na vesnici a jaké zemědělské nářadí se používalo. Logicky připomínají i historii mlynářského řemesla. A co je na této sbírce zvlášť mimořádné? Že se jedná výhradně o předměty shromážděné z Písečné.

zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Objekty

Vydejte se na běžky okolo Dlouhoňovic, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy Vydejte se na běžky okolo Dlouhoňovic, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

rop eu
nahoru