Přeskočit na obsah

Hvězdicovitá síť cyklostezek: Orlické in-line království

16.08.2012

Už čtvrtým rokem můžeme mimo jiné. i díky podpoře ze strukturálních fondů ve výši více jak 100 milionů korun využívat unikátní sportovně-turistický produkt Orlické cyklo&in-line království, které vzniklo jako vizionářský projekt za podpory EU, SFDI, Pardubického kraje a partnerských měst a obcí. Hvězdicová síť cyklostezek propojující města Choceň – Ústí nad Orlicí – Letohrad a Česká Třebová v celkové délce téměř 40 km má kvalitní hladký asfaltový povrch vhodný i pro in-line bruslaře. Právě proto je síť cyklostezek označována jako Královský in-line. Cyklostezky jsou vedeny podél meandrující řeky Tiché Orlice malebnou krajinou Orlických hor a Podorlicka a podél řeky Třebovky. Předností těchto cyklostezek je jejich nenáročnost na stoupání, díky čemuž jsou vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro příležitostné sportovce.

V bezprostředním okolí cyklostezek Orlického cyklo&in-line království můžete navštívit ubytovací a stravovací zařízení. Nejnovějším z nich, budovaným přímo pro potřeby aktivní turistiky, je Sport hotel Tichá Orlice v městském sportovním areálu při cyklostezce Orlického cyklo&in-line království v Ústí nad Orlicí. Ubytovna byla rekonstruována na hotel za podpory 11 milionové evropské dotace. Podél cyklostezky najdete i zařízení sportovního a zábavního charakteru, jako například retro koupaliště a habrové bludiště Labyrint Jana Ámose Komenského v Brandýse nad Orlicí, moderní Aquapark v Ústí nad Orlicítábořiště Cakle (2km od Ústí nad Orlicí) s možností využití horolezecké stěny, plavby v kánoích nebo jízdy na koních, lanový park Peklák v České Třebové, zříceninu hradu Lanšperk, Muzeum řemesel a rekonstruovanou středověkou Tvrz Orlice s muzejními expozicemi v Letohradě a spoustu dalších.

V zastávkách na železniční trati vedoucí souběžně s cyklostezkou jsou od jara do podzimu v provozu půjčovny jízdních kol ČD. In-line bruslařům jsou lektoři bruslení připraveni poskytnout individuální i společné lekce a pro děti jsou připraveny i vícedenní kurzy in-line bruslení.

„Mám velkou radost, že i Pardubický kraj mohl přispět ke zkvalitnění zázemí pro cyklisty v Orlickém cyklo&in-line království a prostřednictvím grantového programu finančně podpořil stavební úpravy turistického tábořiště v Brandýse nad Orlicí a vybavení odpočívadla pro cyklisty v areálu Muzea řemesel v Letohradě,“ uvedl krajský radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal.

zdroj: Pardubický kraj

Objekty

Hvězdicovitá síť cyklostezek: Orlické in-line království, zdroj: Pardubický kraj Hvězdicovitá síť cyklostezek: Orlické in-line království, zdroj: Pardubický kraj

rop eu
nahoru