Přeskočit na obsah

Kladsko je výjimečným zákoutím Polska

06.10.2013

Kotlina obklopená horskými pásmy byla již od středověku významnou tranzitní oblastí. Své poloze v pohraničí vděčí za bouřlivou mnohonárodnostní historii, jejíž kulturní dědictví máme dnes k dispozici.

Několik desítek zpřístupněných turistických atrakcí a více než 20.000 ubytovacích míst různého standardu ve spojení s vysokou hodnotou životního prostředí tvoří komplex mnoha nejrůznějších atrakcí. Naše nabídka v oblasti odpočinku a rekreace je každým rokem bohatší, což by v největším lázeňském regionu Polska nemělo nikoho překvapovat.

Milovníkům cyklistiky doporučujeme údolí Divoké Orlice, které od sebe odděluje Orlické a Bystřické hory. Opravené silnice a nízká intenzita dopravy vytvářejí příznivé podmínky pro výlety v prostředí krásné krajiny na obou stranáchstátní hranice. Jako základny pro výlety doporučujeme Zieleniec, Lasówku, Mostowice, Rudawu nebo Niemojów.

Bystřické hory jsou také nádherným územím pro začínající horské cyklisty. Avšak to, co se příznivcům MTB bude líbit nejvíce, je oblast Králického Sněžníku a Bělských vrchů. Hlavními základnami zde jsou Międzygórze, Horské středisko Czarna Góra, Jodłów nebo Stronie Śląskie.

Milovníky pěších vycházek zveme do Karłowa, odkud si můžeme naplánovat návštěvu Stolových hor, výjimečných z hlediska fantastických skalních útvarů.

Szczeliniec (Hejšovina), Bludné skály nebo Skalní hřiby jsou zdrojem nezapomenutelných zážitků. Na rodinný víkend zveme do Rychlebských hor. Zlatý důl a Zlatá stezka nám dovolí poznat tajemství těžby zlata.

Po krátkém vzdělávání Vás zveme na dávku adrenalinu v lanovém parku s nejvyšší „lanovou dráhou” v Polsku. Po atrakcích Złotego Stoku doporučujeme návštěvu lázní Lądek Zdrój. V přírodním sanatoriu „Wojciech”, které dominuje nad parkovou infrastrukturou, pocítíte atmosféru lázní z 18. století. To je pastva pro duši. A pro tělo? Můžeme navštívit loviště pstruhů v blízkosti Lądek Zdroje a ochutnat tuto lahůdku Kladské země.

rop eu
nahoru