Přeskočit na obsah

Tvrz Bouda zahájí letošní turistickou sezónu dříve

28.04.2014

Turistickou sezónu zahájí Muzeum čs. opevnění - dělostřelecká tvrz Bouda letos dříve - už v sobotu 26. dubna. Otevřeno bude každý den včetně pondělků a to až do 30. září 2014, v říjnu pak o víkendech a ve státní svátek. Časy vstupů výprav do podzemí prvorepublikové pevnosti ve dnech běžného provozu zůstávají stejné - v 11, 13 a 15 hodin.
Ve dnech společných víkendů muzeí v Králické pevnostní oblasti jsou pak vstupy častější - po hodině od 10 do 16 hodin.Návštěvníky čeká několik nových exponátů a expozic a před hlavní turistickou sezónou zázemí, v podobě velkého přístřešku proti nepohodě, který vybuduje před vchodovým objektem tvrze Bouda LS Lanškroun.
Tvrz Hůrka má pro veřejnost otevřeno celoročně každý den mimo pondělků, které jsou určeny objednaným skupinám a zájezdům. Výpravy návštěvníků vstupují do podzemního systému v 11, 13 a 15 hodin, v červnu, červenci a srpnu pak častěji. Při čekání na vstup mohou lidé využít nového zázemí, vybaveného mimo jiné velkoplošnou obrazovkou, na které se promítají informační a hrané dokumenty o Králické pevnostní oblasti. Pomáháme vytvářet největší komplex pevnostních muzeí v ČR - Králickou pevnostní oblast (KPO). Informace o KPO: http://www.kpo1938.com

Objekty

Dělostřelecká tvrz Bouda

rop eu
nahoru