Přeskočit na obsah

Dělostřelecká tvrz Bouda a její přístupové trasy

02.06.2014

Jak nejrychleji a kudy se dostanete k Muzeu čs. opevnění dělostřelecké tvrzi Bouda?

Dělostřelecká tvrz Bouda je jednou z největší pevnostní staveb ze 30. let 20 století, které jsou na území ČR přístupné veřejnosti. Je zároveň součástí Králické pevnostní oblasti, kde je postupně realizován největší projekt na záchranu a zpřístupnění těchto unikátních vojensko-technických a historických památek v ČR. 

Nejkratší přístupová trasa je vedena od Kramářovy chaty na Suchém vrchu, kde je parkoviště, rozhledna a občerstvení. Má délku 3.200 m a vede lesní cestou. Další možností je přístup pevnostní silnicí z Těchonína od cykloturistické ubytovny Lesovna. Délka 3.400 m. Doporučit lze také trasu z Mladkova po naučné stezce betonová hranice. Začátek trasy je na nádraží v Mladkově a červená turistická značka na Boudu má délku cca 5.500 m.

Nezbytností je pevná turistická obuv a teplé oblečení do podzemí prvorepublikové pevnosti. Bouda je totiž nejchladnějším veřejnosti zpřístupněným památkovým objektem v ČR. Prohlídkové trasy prochází místy, kde je jen necelých 5 stupňů celsia! Bouda má otevřeno denně. Garantované vstupy jsou v 11, 13, a 15 hodin.

Objekty

Dělostřelecká tvrz Bouda

rop eu
nahoru