Přeskočit na obsah

Fotky, co mají duši

22.05.2014

Ywonn , mladá, krásná a talentovaná fotografka z městečka Choceň v podhůří Orlických hor souhlasila s malým rozhovorem do našich novin a my jsme neskutečně rádi, že vás můžeme seznámit alespoň s malou ukázkou její práce.

Ywonn, na úvod položím asi trochu otřepanou otázku. Jak jste se k focení dostala?

K focení mě prakticky přivedl tatínek, dostala jsem od něho svůj první fotoaparát a on sám v mládí rád fotil, takže mi měl kdo předat základy. Prakticky jsem fotila už jako holčina, když jsme s rodiči jezdili na výlety.

A kdy jste začala svou profesionální kariéru?

Vybavuje se mi rok 2006, to jsem koupila svou první digitální zrcadlovku, pak jsem nějakou dobu trochu experimentovala a profesionálně fotím asi 5 let.

Pozn.: Ywonn se usadil na tváři úsměv a já měla čas se porozhlédnout po jejím ateliéru, který pro ni nedávno postavil její manžel. Je stejný jako ona - jemný, vlídný a plný energie.

O čem jsou vlastně vaše fotografie? Kdo jsou vaši klienti?

Nemám zcela vyhraněný styl a snažím se každou zakázku brát jako výzvu. Nejvíce však tvořím rodinné portréty, doslova ve všech podobách, které rodina může mít – páry, svatby, těhulky, novorozeňátka i větší děti.

Existuje nějaké focení, které pro vás bylo výjimečné nebo vám zůstalo v paměti?

Pro mě jsou hodně srdeční záležitostí svatby. Na ten den se stávám součástí života celé rodiny a všech přátel a z každé z nich si odnáším vzpomínky. Z těch ostatní se mi vybavuje nedávné focení trojčátek. Byla to velká legrace a já sem hlavně byla překvapená z té pohodovosti, klidu a nadhledu maminky. Vůbec na ní nebylo znát, že by to bylo o něco náročnější, než mít jedno dítě.

Co byste doporučila rodičům, párům nebo jedincům před focením s vámi?

Nic zásadního, každý klient a především ten malý je originál. Nejlepší je tedy přirozenost a ostatní už vyplyne samo. Snad jen rodičům bych vzkázala, ať se na focení dětí vybaví trpělivostí a malými, sladkými úplatky.:)

Máte v okolí nějaká oblíbená místa na focení nebo pro výlety s vaší rodinkou?

Choceň je krásné, fotogenické město. Já osobně mám nejradši oba choceňské parky a pak také přírodní rezervaci Peliny, která překvapí každého klienta, se kterým tu fotím. No a pak jsou tu rybníčky, řeka... každý si najde své.

Jaký máte zatím největší úspěch ve vaší kariéře fotografky? Čeho byste ještě chtěla dosáhnout.

Mým největšímu úspěchy jsou fotky mé dcerky Sáry, která je zároveň mou nejoblíbenější modelkou.  Musím ale také zmínit Ples v opeře, který jsem fotila dvakrát na základě doporučení mých klientů. Je to práce plná noblesy a krásné atmosféry.

V budoucnu by mě zajímalo focení svateb na nějakých netradičních místech, takže pokud jsou mezi čtenáři páry, které mají v plánu svatbu tak trochu jinak, ráda se stanu její součástí.

Jak je možné se s vámi spojit pokud si chci nechat udělat fotografie a hlavně, jak dopředu?

Mám plno, proto se snažím všechny zájemce upozorňovat na to, aby se objednávali 3 – 4 měsíce dopředu a to i v případě novorozeňátek. Dále je možné sledovat mou facebook stránku, sem tam se mi nějaký termín uvolní.

www.ywonn.cz

rop eu
nahoru