Přeskočit na obsah

Než nám začne Advent, ochutnejte podzimní tradice v Orlických horách a Podorlicku

03.11.2014

Zamiřte Vaše podzimní cesty do Orlických hor a Podorlicka, mile Vás překvapí! Svou návštěvu můžete spojit s některou ze zdejších tradičních akcí a skvělou gastronomií. K podzimu neodmyslitelně patří hony a s nimi spojené oslavy svatého Huberta, výlovy rybníků, Svatomartinská hodování a košty mladého vína. Zdejší restaurace, hotely i penziony pro Vás připravili lákavé nabídkyspeciální menu, víkendové gastroakce i pobyty. Nechte se inspirovat, přinášíme Vám hned několik prvotřídních tipů!

Tradice nejen na talíři

V Orlických horách a Podorlicku najdete řadu atraktivních míst, která můžete obohatit gastronomickým zážitkem. A právě polovina listopadu spojená se svátkem sv. Martina je ideální pozvánkou na ochutnávku špičkové regionální kuchyně. Za tou pravou romantikou se vypravte do Kozího Chlívku v Deštném v Orlických horách. Horské klima na Vás dýchne již cestou do Deštného, když budete projíždět sevřeným údolím říčky Bělé. Zdejší stylová atmosféra, útulné prostředí z doby „našich prababiček“ a poctivé domácí receptury si Vás jednoznačně získají. Jejich tradiční Svatomartinské husy jsou vyhlášené již široko daleko. Zážitek navíc můžete spojit s wellness, masáží či aromakoupelí s bylinkami z Kačenčiných hor. Nejen proto je také letos nominováno na Svatební místo roku. Jen nezapomeňte na včasnou rezervaci!

Při návštěvě Deštného se také zaposlouchejte do melodií místní zvonkohry, která se v celé své kráse tónů rozezní vždy každou celou hodinu od 10-18 hodin. Najdete ji hned u Ateliéru zvonaře a hrnčířky, kde kromě prodejní galerie můžete spatřit přímo paní hrnčířku nebo pana zvonaře při práci.  Otevřeno je denně mimo pondělí, od 9 do 18 hod., s možností nákupu originálních výrobků. Tradiční horské středisko nabízí také zajímavě koncipované Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Starší generace zde vzpomenou na své dětství, mladí pak najdou mnoho inspirací, ale všechny mile překvapí široký záběr expozic. Kromě řady řemesel vč. sklářské pece, zde uvidíte také prastaré sněžnice i ucelenou kolekci z historie a současnosti skibobového sportu, která je svým rozsahem unikátní ve světovém měřítku. Sklepní prostory muzea pak patří především dětem, které se zde setkají se stařičkým vodníkem, hlídající dušičky, uložené pod pokličkami barevných hrnečků. Romantici využijí příjemné posezení při skleničce vína. Otevřeno je rovněž denně mimo pondělí, od 9-17 hod.

TIP: Při Vaší cestě do Orlických hor či Podorlicka nezapomeňte využít výhod KARTY HOSTA!

Fajnšmekři  pozor - špičkové restaurace a jejich gurmánská menu čekají!

Za dalším tipem se musíte vypravit trochu výše do hor, a to na Kramářovu chatu na Suchém vrchu. „Při inverzním počasí Vás odmění sluníčko, teplo a krásné výhledy, v zimě zahřeje wellness a za každého počasí potěší skvělá gastronomie, což dokládá mimo jiné i naše znamenité 3. místo na letošním, prestižním Apetit Festivalu v Pardubicích. Aktuálně připravujeme oblíbené zvěřinové hodování, a chybět nebudou samozřejmě Svatomartinské husy a víno“, srdečně zve na gurmánské akce Stanislav Havel, ředitel hotelu. Rozhledna Suchý vrch nabízí výhledy na Orlické hory, masív Králického sněžníku, Jeseníky, Polsko, i vzdálenější Krkonoše. Rozhledna je přístupná celoročně od 9-17 hod. a při výstupu můžete shlédnout výstavu historických fotografií chaty s rozhlednou.

Mezi nominované TOP restaurace východních Čech v rámci Apetit Festivalu 2014 se zařadil rovněž rodinný wellness hotel Panorama v Rychnově nad Kněžnou, který patří v regionu mezi gastronomickou špičku. Každý rok zde kuchařský tým sestavuje kulinářský kalendář domácích i světových kuchyní. V podzimním období tak nechybí tradiční Svatomartinské hody nebo speciality z Kolowratských rybníků. Raritou je zde pak vlastní žitný chléb, pečený dle receptury z 18. století.

Návrat do kuchyně našich předků

Bude-li Vaše cesta směřovat do okolí města Rychnova nad Kněžnou, zdejší vstupní brány do Orlických hor, dopřejte si procházku zámeckým parkem Rychnovského zámku s dominantou Santiniho kostela Nejsvětější Trojice, aktivní odpočinek v místním krytém bazénu anebo zavzpomínejte na staré časy při návštěvě Muzea hraček. Kromě celé škály hraček pro kluky i děvčata, převážně české a československé výroby z let 1880 – 1980, Vás zaujmou také historické školní potřeby či loutkové divadlo, které kdysi bývalo součástí každé domácnosti. Několik hraček je tu připraveno i pro děti, oblíbené jsou zejména kuličkové dráhy. Součástí muzea je také expozice věnovaná M.D.Rettigové, která se do povědomí veřejnosti dostala především v posledních letech, a to díky jejím nápaditým receptům i zájmu o kulturu stravování. Právě v Rychnově n.Kněžnou tato výjimečná žena a národní buditelka dopsala onu světově proslavenou Domácí kuchařku, pilíř české gastronomie, která se zařadila vůbec k nejvydávanějším knihám v Čechách. Tuto tradici na špičkové úrovni ctí a zachovávají i zdejší restaurace. Za pokrmy ryze české kuchyně dle receptů slavné paní Rettigové zavítejte například do Madlenčiny restaurace na letovisko Studánkakterá v toto období ctí loveckou sezónu a zve na zvěřinové hodování. Pokrmy dle receptury této slavné dámy najdete nově také v jídelníčku Hotelu Havel v Rychnově nad Kněžnou, kam se můžete v tento čas vydat na Svatomartinské posvícení se širokou nabídkou husích specialit, včetně ochutnávky nejznámějšího mladého vína světa - francouzského Beaujolais Nouveau.

Pokud se soustředíte na tradice a nezapomenutelné kulinářské zážitky, pak do svých cest naplánujte Hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě na Podorlicku. Kromě rodinné atmosféry a příjemného posezení, zde zažijete návrat všech zapomenutých chutí našich babiček a ochutnáte regionální a staročeskou kuchyni. „Během celého podzimu Vás pomazlíme těmi nejdokonalejšími gastronomickými dobrotami našeho podorlického regionu. Vše začne dozlatova pečenými husičkami, na sv. Martina máme připravenou další z nezapomenutelných degustací Svatomartinských vín a těšit se můžete také na čerstvě ulovené zvěře našich lesů. Ve specifické chuti zvěřiny se odráží rozmanitá potrava, kterou si zvěř v přírodě vybírá, k tomu přidejte její kulinářský potenciál, možnosti chuťových kombinací a všechno se harmonicky prolne a promění třeba v Kančí hřbet pečený do růžova s perníkovou omáčkou a domácími kroketami“, láká k návštěvě Pavel Hubálek, šéfkuchař a majitel hostince, který se pyšní prestižní známkou „Czech specials“ a „Czech Regional“. K dobrému jídlu patří dobrá zábava, jedním z tipů jsou tedy určitě tradiční podorlické vepřové hody a posezením u cimbálu!

Do Sudet na oslavy svatého Huberta

Na Svatohubertskou mši za trubači, dravými ptáky i atmosférou pohraničí se vypravte v polovině listopadu do Neratova, poutního místa v bývalých Sudetech. Úžasná akustika i unikátní architektura kostela Nanebevzetí Panny Marie osloví i zcela sváteční, věřící i nevěřící návštěvníky. Chybět nebude posvátný jelen jakožto symbol sv.Huberta - patrona všech myslivců, kterého ze sobotního lovu přinesou myslivci v uniformách. „Od 16 hodin kostel opět rozezní trubačský soubor Markazíni a rychnovský dětský sbor Carmína, to vše pod prosklenou střechou kostela.  Pohnutá historie a jedinečná atmosféra tohoto místa sem přivádí mnoho návštěvníků “, srdečně zve paní Michaela Bednářová ze Sdružení Neratov, které se snaží navrátit život vysídlené pohraniční obci, obnovit poničené poutní místo i původní tradice. Neratov byl významným poutním místem již od 2.pol. 17.stol., kdy sem na pouť přicházely údajně až 4tis.poutníků. Zázračná moc se přičítala sošce Panny Marie a prameni, který vyvěrá u kostela. Právě kvůli rostoucí popularitě Neratova zde byl barokní kostel vystavěn.

Zdejší oslavy neváhejte spojit s návštěvou obchůdku chráněných dílen Kopeček v Bartošovicích v Orlických horách, které jsou jednou z mnoha dalších aktivit sdružení Neratov. Udělejte radost sobě či svým blízkým originálními výrobky ze zdejší tkalcovské, košíkářské, keramické nebo šicí dílny, které budou při příležitosti oslav otevřeny od 14 – 16 hodin.

Regionální specialita: Co takhle dát si jabkance?

Další podzimní tip Vás naopak zavede do Podorlicka, a to do města České Třebové, známého železničního uzle, který originálně dokumentuje i nově otevřená expozice zdejšího muzea. Jednou z největších tradičních akcí tohoto města je bezesporu Jabkancová pouť, která se každý rok koná v druhé polovině listopadu. Svou jedinečností a významem láká návštěvníky z celé naší vlasti i ze zahraničí, neboť na tradiční pouti se pečou, prodávají a po celý den ochutnávají oblíbené „jabkance“, a to již od 7 hodin od rána. Nenechte se však mýlit, hlavní surovinou této regionální speciality nejsou jablka, ale brambory jakožto zdejší „jabka země“. Tento chutný pokrm představují sladké bramborové placky plněné tvarohem a sypané cukrem. Po nočním loupání, vaření a tlučení brambor, správně po staročesku dřevěnou paličkou v neckách, následuje plnění tvarohem a pečení na plátech kamen. „Každoročně se na ně stojí fronty a na stáncích mizí dřív, než je děvčata stihnou donést. Ale o zábavu se vždy postarají naši „jabkancoví umělci“ se svými písničkami a scénkami, takže všichni se dobře baví. Celý program již tradičně uvádí purkmistr s policajtem a začínáme slovy „Máme tady zase zimu a s ní svatou Kateřinu“, s úsměvem dodává hlavní organizátorka akce, paní Eva Motyčková ze Spolku od sv. Kateřiny. Spolek udržuje tuto tradici především díky řadě dobrovolníků a tento rok se tak bude konat další již 54.ročník. Akce probíhá u Chaloupky pod Kostelíčkem, kde spolek působí a kde desítky obětavých kuchařů připravují tuto pochoutku již od nočních hodin. Jabkancová pouť navíc přímo souvisí s církevním svátkem sv. Kateřiny, která je patronem zdejšího Kostelíčka. Kostelíčkem místní nazývají českotřebovskou Rotundu sv.Kateřiny, která je jednou z nejstarších památek a jedinou dochovanou románskou stavbou ve východních Čechách. V rámci pouti je možné s průvodkyní prohlédnout rotundu a zúčastnit se bohoslužby. Přijďte ochutnat a dobře se bavit!

 

Myslivecká Svatohubertská mše v Neratově – 16. 11. 2014 (Ne) od 16 hod., kostel Nanebevzetí Panny Marie, doprovodný program Chráněné dílny KOPEČEK v Bartošovicích v Orlických horách, otevřeno od 14 – 16 hod. Vstupné dobrovolné. Pořádá Sdružení Neratov ve spolupráci s Lesy ČR a Chráněnými dílnami KOPEČEK v Bartošovicích v Orlických horách. http://www.neratov.czhttp://kopecek.neratov.cz

Jabkancová pouť v České Třebové - 22. 11. 2014 (So) - jabkance se prodávají již od rána, hlavní program tradiční pouti začíná odpoledne. Vstupné dobrovolné. Akci pořádá Spolek od sv. Kateřiny pod patronátem Města České Třebové. Doprovodný program – prohlídka Rotundy sv.Kateřiny, bohoslužba.

Spolek od sv. Kateřiny http://spoleksvk.8u.cz/ „Dobré pivo, děvče hezké, to jsou dary země České“

RECEPT  - JABKANCE Z ČESKÉ TŘEBOVÉ

Brambory uvaříme ve slupce, ještě horké oloupeme a osolené roztlučeme dřevěnou palicí v necičkách na těsto. Na málo pomoučeném vále z těsta uděláme placičky, vykrajujeme je sklenicí nebo hrnkem, potřeme náplní ze sladkého tvarohu, přeložíme a spojíme. Pečeme na plátech kamen, lze je upéct na litinové plotýnce sporáku nebo teflonové pánvi bez tuku. Hotové jabkance skládáme do misky, mastíme máslem a sypeme cukrem.

 

 

rop eu
nahoru