Přeskočit na obsah

Králická pevnostní oblast je nadále přístupná veřejnosti!

17.07.2015

Dělostřelecké tvrze i pěchotní sruby v králické pevnostní oblasti jsou i přes zasáhnutí větrné vichřice ze dne 8. července 2015 stále přístupné široké veřejnosti.                 

Dělostřelecká tvrz Bouda je přístupná z obce Těchonín a od Kramářovy chaty na Suchém vrchu. Pěchotní srub K – S 25 je přístupný od tvrze Bouda. Ostatní přístupové trasy zatím nelze doporučit.                  

Vojenské muzeum Králíky, pěchotní srub K-S 14 „U cihelny“, K-S 5 „U potoka“ i dělostřelecká tvrz Hůrka jsou bez problému přístupné. Otevírací doby naleznete na příslušných webových stránkách nebo na http://www.kpo1938.com/.                   

V týdnu od 20. - 26. července bude navíc každý den (kromě středy) otevřen Pěchotní srub K-S 8 “U nádraží“ a v termínu od 25.7. do 31.7. bude každý den od 12 do 17 hodin zpřístupněn králický řopík, který je umístěn v blízkosti Vojenského muzea a pěchotního srubu K-S 14 "U cihelny".                

Zpříjemněte si čas na Králicku a poznejte neopakovatelnou atmosféru podzemí!                   

 

Objekty

  • Vojenské muzeum Králíky (Králíky)
  • Dělostřelecká tvrz Bouda (Těchonín)
  • Pevnostní objekt K – S 8 U nádraží (Králíky)
  • Muzeum čs.opevnění z let 1935-8 - Pěchotní srub K-S 14 "U cihelny" (Králíky)

Králická pevnostní oblast je nadále přístupná veřejnosti! Králická pevnostní oblast je nadále přístupná veřejnosti! Králická pevnostní oblast je nadále přístupná veřejnosti!

rop eu
nahoru