Přeskočit na obsah

Krajem Poláčka, Kupky a Jiráska

17.04.2015

Karel Poláček, František Kupka, Alois Jirásek, to jsou jména významných národních umělců, kteří zanechali českému lidu nesmazatelný odkaz prostřednictvím svých děl. Ne všichni však už vědí, že jsou jejich životy bezprostředně spojeny s malebnou krajinou podhůří Orlických hor a městy Rychnov nad Kněžnou, Dobruška a Opočno.

Pokud máte dojem, že vaše znalosti ohledně těchto velikánů nejsou úplné nebo byste rádi dovzdělali své ratolesti, vezměte svá kola a vypravte se do Rychnova nad Kněžnou, odkud startuje naše druhá, geolokační, terénní hra, jejichž děj je bezprostředně spojen právě se zmíněnými osobnostmi české kultury. Nebojte se, vy ani děti se nudit nebudete, nejedná se o školní vzdělávání, provázet vás nebude nikdo jiný, než Pepek Zilvar z chudobince.

Bylo nás pět

Z Rychnova budete vybírat ze dvou možných tras, které vás provedou zajímavostmi města, ale také jeho okolím. Na cestě vás čeká mnoho zajímavých zastavení, mezi nimi Les Včelný, Kristýnina Rampuše, tajemná obec Kačerov s gravitační anomálií, archeologický skanzen Villa Nova Uhřínov či Expozice výroby železa ve Skuhrově. Další putování vás pak zavede do rodiště Františka Kupky, do Opočna, kterému dominuje opočenský zámek, rekreační areál rybník Broumar a hlavně skvělá zmrzlina z opočenské mlékárny. Odtud je pak možné snadné navštívit Dobrušku, město F.L.Věka.

Na cestách vás kromě Pepka Zilvara provede množství milých a útulných „občerstvoven“ a ubytovacích zařízení, která se těší na vaši návštěvu. Kdo si hraje, nezlobí.

Trasa A do Skuhrova (31 km): Javornice – Bělá – Rampuše – Kunčina ves – Kačerov – Polanka – Uhřínov – Pičberk – Debřece – Skuhrov nad Bělou

Trasa B do Opočna (28 km): Solnice – Černíkovice – Uhřínovice - Voděrady - Vojenice - Záhornice - Semechnice – Opočno

GEOFUN Více informací o geosrandě na GEOFUN.cz

rop eu
nahoru