Přeskočit na obsah

Na kole s Orlickou cyklajn královnou

17.04.2015

Orlická cyklajn královnaNaše čtvrtá geolokační cyklo hra nás přivádí do podhůří Orlických hor, do území Orlické cyklo a inline královny. Zde vás čeká zodpovědný úkol, pomůžete naší královně projet nádhernými cyklotrasami Orlicka a zkontrolovat, zda je na nich vše v pořádku a bezpečné. Startujeme v Areálu Pod černým lesem v Žamberku, kam vás kromě vašeho vlastního vozidla mohou dovést opět linky cyklobusů od Jablonného, Lanškrouna či Kostelce nad Orlicí. I odtud máte opět na výběr několik variant putování.

První trasa vás povede na překrásnou Pastvinskou přehradu a dále pak do Letohradu. Je plná technických a řemeslných atraktivit a potkáte na ní kromě samotné královny také dráčka Kyšperáka. Prohlédnete pastvinskou přehradu, vykoupete se, svezete se expresem a v Letohradě navštívíte ojedinělé Muzeum řemesel a panské sídlo Tvrz Orlice.

Druhá trasa vás z Pastvin dále přivede do krásných příhraničních Českých Petrovic, které mají připravenou adrenalinovou zábavu a sjezdy kopce na všem možném. Pro milovníky tradiční gastronomie je tu nachystán stylové občerstvení s čerstvými pstruhy. Celou trasu zakončíme na Pašerácké lávce u Zemské brány s nejslavnějším Pašerákem Orlických hor, Lédříčkem.

Třetí trasa přivede příznivce krásné přírody přímo na Suchý Vrch, kde je zábavy na celý den – rozhledna, nově zrekonstruovaná turistická chata, obora s milým jelenem, panoramata a hlavně dalších východiska pro vaše putování. Třeba trasa do Červené Vody, vedoucí až k trůnu samotného vládce Orlických hor, Rampušáka.

GEOFUN Více informací o geosrandě na GEOFUN.cz

rop eu
nahoru