Přeskočit na obsah

Náhrdelník Orlické cyklajn královny

17.04.2015

Orlická cyklajn královnaDostali jsme se k našemu poslednímu putování, páté geolokační hře, ve které se opět potkáte s Orlickou cyklajn královnou. Ta však tentokrát přišla o svůj náhrdelník, který se jí během jejich královských jízd rozsypal. Stanete se opět galantními pomocníky a pomůžete rozkutálené perličky posbírat?

První varianta trasy je vhodná jak pro cyklisty, tak milovníky inlinů, ale taky maminky s kočárky. Začíná u Aquaparku v Ústí nad Orlicí a končí u Choceňského zámku. Potkáte se na ni s labyrintem Jana Ámose Komenského, krásným údolím řeky Tichá Orlice a impozantním přírodním parkem Peliny.

Ústí n/O – Kerhartice – Luh – Bezpráví – Perná – Brandýs nO – Mítkov – Korábka – Peliny – Choceň zámek (20 km / 1:25 hod)

Druhá trasa vás od aquaparku povede přímo za nosem do České Třebové a je také plna příjemných zastavení. Především těch pivovarských – uvidíte na ni nově zrekonstruovaný měšťanský pivovar Hylváty a pivovar Faltus. Avšak pozor! Alkohol na kolo nepatří. V České Třebové vás pak čeká zastavení u sv. Kateřiny, tedy její rotundy, v Městském muzeum dopravy nebo u Maxe Švabinského na Kozlovském kopci.

Ústí n/O – Hylváty – Dlouhá Lhotka – Parník – Česká Třebová rotunda sv. Kateřiny – Městské muzeum (13 km / 1 hod)

Pro ty výletníky, jenž přijeli na kolách, jsme připravili rozšíření trasy z České Třebové do krásného Lanškrouna. Mají tu totiž perfektní přírodní koupání v Lanškrounských rybnících a po cestě k nim můžete obdivovat i přírodní divovýtvor – Třebovské stěny. Navíc, pokud zajedete až do centra Lanškrouna, můžete pokračovat v geohraní hry s názvem „Marciho Lanškroun“. Celková trasa Ústí – Lanškroun má 33 km a zabere vám cca 2:40 hod.

GEOFUN Více informací o geosrandě na GEOFUN.cz

rop eu
nahoru