Přeskočit na obsah

Bílá polévka „Kyselka“

18.06.2015

Jednou z doporučených destinací je nově zrekonstruovaný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě. Po okolí je proslulý svou vytříbenou kuchyní. Majitel a zároveň šéfkuchař Pavel Hubálek dokázal zdejšímu menu doslova propůjčit duši. Zakládá si na používání lokálních surovin a těží z dlouholeté zkušenosti. O to více potěší, že si hostinec udržuje rodinnou atmosféru.

Kyselka je bílá polévka z receptu babičky Hubálkové (najdeme ji v různých obměnách i v jiných koutech naší vlasti). Jedná se o hustou bílou polévku, která dobře zasytí a podávala se při slavnostnějších příležitostech nebo v neděli jako hlavní chod.

K přípravě potřebujeme kosti, hlavy, žebra z králíka, kůzlete nebo jehněte, sůl, celý pepř, nové koření a bobkový list, 0,5l mléka, 2 lžíce hladké mouky, smetanu na zjemnění, 2 vejce a vařené brambory ve slupce. Do studené vody vložíme opláchnuté kosti, hlavu atd. osolíme a přidáme divoko koření a pomalu vaříme až je maso měkké.  V mléce rozmícháme hladkou mouku a vlijeme do vývaru a povaříme. Polévku dochutíme solí a zjemníme smetanou. Při servírování přidáváme do polévky čerstvý kopr, opečené brambory ve slupce a dosucha restovaná vejce.

rop eu
nahoru