Přeskočit na obsah

Nadívané jehněčí hrudí s opečenými bramborovými šulánky a švestkovou omáčkou

18.06.2015

Jednou z doporučených destinací je nově zrekonstruovaný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě. Po okolí je proslulý svou vytříbenou kuchyní. Majitel a zároveň šéfkuchař Pavel Hubálek dokázal zdejšímu menu doslova propůjčit duši. Zakládá si na používání lokálních surovin a těží z dlouholeté zkušenosti. O to více potěší, že si hostinec udržuje rodinnou atmosféru. 

Mladé jehněčí hrudí vykostíme. Připravíme si náplň z mletého vepřového masa soli, pepře, vejce a opražených kostek bílého pečiva, na jemno nakrájené libové uzené maso, mandle a listový špenát. Hrudí zavineme a pečeme při stálém polévání cca. 1 hodinu.

Bramborové šulánky připravíme promačkáním 0,5 kg vařených brambor, do kterých přidáme 200g hrubé mouky, 1 vejce a špetkou soli. Připravíme tužší těsto, ze kterého vyválíme dlouhý váleček, který krájíme na 3 cm kousky a vyvalujeme jako šulánky. Šulánky pak vaříme ve vroucí vodě  než vyplavou na povrch. Poté je ochladíme ve studené vodě, necháme okapat a opékáme na oleji nebo lépe na sádle.

Švestková omáčka se připravuje z vepřového nebo uzeného vývaru, domácích švestkových povidel, které rozvaříme ve vývaru. Omáčku zahustíme máslovou jíškou, přidáme mandle a rozinky a ochutíme solí, cukrem, citronovou šťávou a kapkou rumu.

rop eu
nahoru