Přeskočit na obsah

Začala nám zima: novinky z lyžařských středisek v Orlických horách a Podorlicku 2016

07.01.2016

zdroj: DS OHP

Orlické hory a Podorlicko svými terény a více jak 250 km pravidelně udržovaných běžeckých tratí oslovují i vyznavače bílé stopy. Různě náročné trasy pro klasiku i skate vás zavedou na řadu významných míst v destinaci, například k tajemné Kunštátské kapli na hřebenu Orlických hor, dělostřelecké tvrzi Hanička, na Zemskou bránu s průlomovým údolím Divoké Orlice, Kramářovu chatu s rozhlednou na Suchém vrchu a mnoho dalších míst. Nejoblíbenější je hřebenová trasa, na kterou vystoupáte po upravených trasách ze všech horských středisek, využít můžete i lanovek a zejména pak pravidelných linek skibusů.

 

❶ SKI centrum Říčky: nové úseky sjezdovek, moderní odbavovací systém a speciální rodinné balíčky

V Říčkách se lyžaři letos projedou i po zcela nových úsecích sjezdovek. Úpravy střediska, které probíhaly v několika etapách, přinesly rozšíření sjezdovek až o velkorysých 34 000 m2, které umožní mnohem bezpečnější a komfortnější jízdu. Vyzkoušejte změnu na vlastní kůži.

Další novinkou je Bobíkova lyžařská škola s nově upraveným prostorem a moderním vybavením lyžařské a snowboardové školy, jejíž provoz byl právě zahájen. Součástí školičky je 100m dlouhý pohyblivý pás, slalomové prvky a oblouky, kolotoče a další atraktivní prvky pro efektivní výuku malých lyžařů, ale také potřebné zázemí pro odpočinek a načerpání sil. Samozřejmostí je půjčovna kvalitního vybavení a zkušení lektoři.

Zvýhodněné ceny uvítají především rodiny s dětmi, pro které jsou připraveny speciální balíčky, kdy rodina se dvěma dětmi zaplatí snesitelných 1.330 Kč za jeden den. Denní permanentka 490 Kč pro dospělého, 340 Kč pro děti. Za večerní lyžování, které je v provozu od 17-20hod. zaplatí dospělí 190 Kč a děti 140 kč. Denní provoz je od 8 – 16h. Nový moderní bezdotykový odbavovací systém urychlí odbavení u pokladen i turniketů, navíc tarif je možné si zakoupit již z pohodlí domova přes e-shop a z parkoviště tak můžete vyrazit rovnou na sjezdovku! Nový systém navíc na vaši čipovou kartu zaznamenává vše o vaší jízdě a můžete tak se svými přáteli porovnávat své výsledky, hodnotit nalyžované kilometry a žebříčky výkonu.

DALŠÍ PLUS NAVÍC: Lyžování bez front za ceny vedlejší sezóny! Skibus a parkování tradičně zdarma. Občerstvení různé úrovně přímo v areálu - Restaurace Skirest se 150 místy k sezení a dalšími 100 místy na přilehlé terase, prosklený Skibar, stan Iglů, Kiosek u Karla, občerstvení Yeti, Kuří nožka a nově také Ski bar Zakletý přímo u dojezdu lanové dráhy! Samozřejmostí další doprovodné služby - skiservis, půjčovna vybavení, úschovna a komfortní sociální zařízení. Na své si přijdou i běžkaři, neboť Ski centrum upravuje v okolí tratě v délce až 42 km, vhodné pro klasický styl i skate.

 

Ski centrum se nachází v krásné přírodě v okolí Zakletého vrchu, v samotném srdci Orlických hor a od roku 1960 jej navštívili již celé generace rodin, nespočty školních výletů a sportovních kurzů. Možná jste se i vy poprvé učili stát na lyžích právě tady v Říčkách, kde se každoročně odehrává i jeden z největších žákovských závodů ve světě známý jako Skiinterkriterium. Přijeďte se podívat na již 54.ročník tohoto mezinárodního závodu žactva ve slalomu a obřím slalomu. Více informací na www.skiricky.cz

 

NENECHTE SI UJÍT:

23.1. – 24.1. 2016 – Skiinterkriterium, SKIcentrum Říčky

 

❷ SKIRESORT Buková hora: společný skipas pro obě údolí, nové apres ski bary a zábavné zóny

Skiresort Buková hora je jediným střediskem alpského typu v Orlických horách, propojující přes vrchol Bukové hory dvě údolí s lyžařskými areály, a tedy i velmi dobře dostupné jak ze směru od Prahy tak od Brna. Novinkou letošní sezóny je především rozšíření společného skipasu pro údolí Červené Vody a Čenkovic i o sjezdovky Vigona a Svitavy, což nabízí lyžařům více jak 8 km převážně modrých rodinných sjezdovek na jeden skipas, které jsou po celé délce technicky zasněžovány, s přepravní kapacitou více jak 7000 osob/hodinu. Skipas si navíc můžete pořídit pěkně z tepla domova. Vlajkovou lodí přepravních zařízení je odpojitelná vyhřívaná čtyřsedačka Leitner o délce 1688m, která je nejrychlejší a nejdelší lanovou dráhou Orlických hor a lyžaře vyveze na vrchol Bukové hory z červenovodského údolí. V obou údolích jsou k dispozici půjčovny vybavení, ubytování, restaurace, bufety a apres ski bary. Dva nové apres ski bary čekají letos na návštěvníky i na straně Čenkovic. Lyžařští nadšenci ocení precizní snowparky a novou boardcrossovou trať, rodiny s dětmi zase moderní zábavné zóny – KID park s vynikajícím prostorem pro výuku malých lyžařů, pomalou pomičkou a provazovými vleky, snowtubingem, dětským hřištěm se sněžným hradem a gravitační lanovkou. Součástí dětské zóny je také fun slope Kidsline s minimálním sklonem sjezdovky a interaktivními prvky a atrakcemi pro děti, které mohou rodiče pohodlně sledovat z tepla apres ski baru nebo lehátek slunečné terasy. Celodenní permanentka přijde dospělého na 600 Kč a děti 420-480 Kč,  rodina se dvěma dětmi pak zaplatí 1 800 Kč za den.

Kolem Bukové hory najdete navíc skvělé podmínky i pro běžecké lyžování, více jak 60 km příjemných hřebenových cest, které jsou strojově upravovány na klasiku i volný styl. Na vrchol se běžkaři pohodlně dostanou lanovkami z obou údolí a trasy vás zavedou přes Červenovodské sedlo třeba na sousední Suchý vrch s rozhlednou a Kramářovou chatou, která nabízí ubytování, wellness a restauraci nebo horský bufet s kachlovými kamny.

Více na www.skibukovka.cz

 

❸ Skicentrum Deštné v Orlických horách: investice do technologie zasněžování a rekonstrukce objektu servisu a půjčovny lyží

Hlavní lyžařské středisko v Deštném pro letošní zimní sezónu investovalo především do zasněžování a lyžaři se mohou těšit také na nově zrekonstruovaný objekt servisu a půjčovny lyží. Mezi hlavní atraktivity skicentra patří dlouhodobě večerní lyžování s efektním osvětlením na Sportovní a Turistické sjezdovce o celkové délce 2,1 km. Mezi freestylisty a snowboardisty je vyhlášený Your park, kde se jezdí prestižní Freeride.cz-Just Ride a letošní série snowboardingových happeningů na českých a slovenských horách startuje právě ve Skicentru Deštné. Chloubou je také lyžařská škola, která má k dispozici vlastní Yettiho hřiště s dvěma provazovými vleky, pojízdným pásem SunKid, kolotočem, herními prvky a dětským koutkem ve tvaru iglú. Nabídku občerstvení střediska doplnil i v loni nově otevřený apres ski bar přímo pod sjezdovkou Bar Dvojka. Jednotná jízdenka platí pro celý areál, sedačkovou lanovku a dalších šest vleků. Celodenní permanentka pro dospělého stojí 460 Kč a pro děti 360 Kč, tedy ceny skipasů zůstávají stejné jako loni. Rodina se dvěma dětmi zaplatí celkem 1390 Kč za den. Kromě adrenalinu na svahu se v Deštném můžete projet na sněžném skútru, terénní čtyřkolce nebo si vyzkoušet, jak se kdysi jezdívalo na historických rohačkách, které vám zapůjčí v místní Adventure půjčovně. K vyhlášeným zastávkám v Deštném patří kromě lyžování návštěva Reznerova pekařství, domácí kuchyně dle receptů našich babiček nebo koupel v dřevěné kádi ve stylovém penzionu Kozí chlívek, Ateliér zvonaře a hrnčířky nebo Muzeum zimních sportů, řemesel a turistiky. Komfortní ubytování na okraji obce najdete v nových apartmánových chatách nebo pokojích hotelového komplexu Alfa resortu, odkud se díky provozu místního skibusu pohodlně dostanete do lyžařského střediska.

Po udržovaných běžeckých trasách vystoupáte z Deštného přímo na hlavní hřebenové trasy, využít můžete také lanovku nebo skibus na Šerlich. Nejoblíbenější okruh z Deštného vede přes Šerlich, nejvyšší horu Orlických hor – Velkou Deštnou a Luisino údolí, a je dlouhý 22 km.  Více na www.skicentrumdestne.cz 

Technologii zasněžování posílil na tuto sezónu také lyžařský areál ve Zdobnici, kde si letos lyžaři mohou navíc díky měřené slalomové trati nově poměřit svůj výkon.

 

NENECHTE SI UJÍT:

23.1.2016 – Freeride.cz – Just Ride 2016, Skicentrum Deštné

26.1. – 30.1. 2016 – Šediváčkův long, Deštné v Orlických horách

3.-5.3.2016 – O´Neills Solders, Skicentrum Deštné

 

❹ Parádní rodinné lyžování se vším všudy na českopolském pomezí

Stále větší oblibu si získávají menší rodinné areály, které dohání velká lyžařská střediska stále širšími službami v kombinaci s ubytováním, které jsou pohodlně na jednom místě přímo u sjezdovky. Jedním z nich je i nově se rozvíjející Skiareál Hartman v Olešnici v Orlických horách, na severním pomezí Orlických hor. Zalyžujete si zde na dvou denně upravovaných sjezdových tratích s umělým zasněžováním a večerním lyžováním. Ze sjezdovky si sjedete pohodlně k apartmánům, které jsou nadstandardně vybavené a mají vlastní kuchyňku, a od nich ke spodní stanici vleku. Ubytovat se můžete zcela nově také v hotelových pokojích. K dispozici je vám přímo v areálu hotelová restaurace s terasou a dětským koutkem. Návštěvníkům se 29.1.2016 otevře kromě hotelu také nové wellness centrum s výhledem na sjezdovku a celým spektrem procedur, od masáží a relaxace v bazénu s protiproudem, v balneo vaně či vířivce, po infra a finskou saunu s ochlazovacím bazénkem, parní lázeň nebo solární louku.  Celodenní permanentka přijde dospělého na 280 Kč a děti 240 Kč, rodina se dvěma dětmi pak zaplatí 890 Kč za den. Více na www.skihartman.cz

Podniknout odtud můžete krásnou vyjížďku na běžkách za pravou horskou romantikou, a to zhruba 10-ti kilometrovou trasou přes Vrchmezí na horskou boudu Čihalka, kterou najdete již při samotné hranici s Polskem.  Chata disponuje vlastní sjezdovkou s vlekem, snowparkem a půjčovnou lyží včetně běžek, a je ideálním místem pro nenáročné turisty a lyžaře, kteří preferují atmosféru dávno minulých „starých časů na horách“. Zároveň je hlavním a výchozím místem na Orlickou magistrálu. Více na www.cihalka.cz

Další příjemný lyžařský a snowboardový areál objevíte i na druhém konci Orlických hor v Českých Petrovicích, opět v krásné přírodě českopolského pohraničí. Sportareál je ideální pro rekreační lyžaře, začátečníky a především pak rodiny s dětmi. Samozřejmostí je proto lyžařská a snowboardová škola, dětské hřiště, snowtubing a pro letošní sezónu nová půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Rodinnou atmosféru podtrhne i stylově zařízený skibar dle vzoru našich pra-prababiček, kde vás zahřejí kachlová kamna, teplé nápoje a zasytí dobroty na grilu nebo poctivé domácí polévky s rohlíčky přímo z pece. V okolí vrchu Adam s Kašparovou chatou jsou udržovány rovněž běžecké trasy. Více na www.ceskepetrovice.com

 

NENECHTE SI UJÍT:

16.1.2016 – Mezinárodní soutěž v jízdě na saních rohatých, Orlické Záhoří - vlek Černá Voda

23.1.2016 – Mistrovství ČR v historickém lyžování, Olešnice v Orlických horách  – Chata Juráška

30.1.2016 – Pohár Orlických hor, SKI Sportareál České Petrovice, žákovský závod v obřím slalomu v rámci Pard.kraje

 

❺ Parádní lyžovačka v podhůří – Peklák v České Třebové

Zimní sezónu zahájil také Skiareál Peklák v České Třebové, která je známým dopravním uzlem na hlavní železniční trati spojující Prahu a Brno. Areál letos oslaví již 10 let svého provozu. Zalyžujete si zde denně, a to včetně večerního lyžování. Celodenní permanentka přijde dospělého na 380 Kč a děti 290 Kč. Na areál navazuje několik desítek kilometrů upravovaných běžeckých tratí krásnou zalesněnou přírodou. Ideální alternativou je pak místní krytý bazén, wellness v relaxačním centru, zimní stadion s veřejným bruslením nebo návštěva muzea s originální expozicí, která netradičním způsobem představuje čtyři různé formy dopravy, příznačné nebo spjaté s historií města, ale také celou vývojovou řadou legendárního Velorexu, který se právě v tomto kraji takzvaně narodil.

Více na www.peklak.cz

 

Kompletní informace najdete na turistickém portále www.mojeorlickehory.cz nebo na microsite www.kdyzjemizima.cz, speciálně určené pro všechny milovníky zimy na horách.

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko: Panská 1492, Rychnov nad Kněžnou, www.dsohp.cz

Eva Vaníčková, ředitelka destinační společnosti, tel. 774 125 014, vanickova@dsohp.cz

 

Fotografie na vyžádání nebo ke stažení ZDE:

www.dsohp.cz/fotogalerie/gallery/90  - fotobanka pro novináře na stránkách Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko k zimní nabídce

 

Aktivita realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Call
Send SMS
Call from mobile
Add to Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype

rop eu
nahoru