Přeskočit na obsah

Orlické hory a Podorlicko představily v Praze novinky roku 2016

13.03.2016

zdroj: DS OHP

Agentura CzechTourism a turistické regiony České republiky zahájily další již 12. ročník seminářů pro odborníky v cestovním ruchu. Tradiční série seminářů „Poznejte regiony České republiky“ se koná pravidelně v hotelu Jalta v Praze.

První ze seminářů dne 8. 3. 2016 odstartovala prezentace Národního památkového úřadu. Plejádu celé řady novinek z regionů uzavřel Královéhradecký kraj, v jehož bloku byla prezentována také destinace Orlické hory a Podorlicko.Ta představila to nejlepší ze své zimní i letní nabídky roku 2016. Nechyběly novinky z hlavních horských středisek i menších rodinných areálů, pozvánka na jedinečné produkty jako jsou Zámky na Orlici, oblíbená Jiráskova hřebenová trasa, unikátní cyklo a inline stezky na Podorlicku nebo pohraniční opevnění.

Představeny byly i některé z řady prestižních akcí, neboť v Orlických horách se odehrává hned několik akcí evropského formátu jako je například Šediváčkův long, O´Neill Solders, Skiinterkritérium nebo nostalgické jízdy na tzv. jasankách či saních rohatých.

Jako novinka letošní cyklosezóny byly komunikovány především terénní hry Geofun, které cílí především na rodiny s dětmi. Ale nejen ony se mohou projet po těch nejzajímavějších místech a turistických cílech v destinaci, kterými je zábavnou formou navíc provedou originální průvodci.

Destinace lákala také na putování za řemesly, ať již formou návštěvy přitažlivých expozic, atraktivních kreativních workshopů či tradičních akcí. Opomenuto nebylo ani stále oblíbenější téma gastroturistiky a minipivovarů.

V dalších dnech budou postupně prezentovány regiony celé České republiky. Cílem seminářů je seznámit odbornou veřejnost s aktuální nabídkou jednotlivých regionů, upozornit na zajímavé aktivity, akce a novinky v cestovním ruchu v novém kalendářním roce. Prezentace i manuály ke všem regionům jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách CzechTourismu.

rop eu
nahoru