Přeskočit na obsah

Říčky pamatují opravdu hodně…

06.06.2016

zdroj: DS OHP

Říčky jsou po generace místem, kam jezdí na dovolené a výlety rodiny se svými dětmi a ty po letech opět se svými dětmi. Tato tradice se rozvíjí již od 30. let 20. století, kdy byl lyžaři objeven Zakletý vrch. Lyžovalo se na svahu současné modré sjezdovky (Loučky), kde byly vykácené stromy. V té době se na kopec šlapalo po svých, první přepravní zařízení bylo spuštěno až v roce 1959. 

Říčky si toho pamatují hodně, ale staly se především místem, kde vznikla pevná přátelství, zažilo se hodně zábavy, a kde spousta lidí získala lyžařské dovednosti a odkud vzešli sportovci, kteří Českou republiku reprezentují na mezinárodní úrovni.

Díky těm, kteří v počátcích věnovali energii rozvoji zimního sportu v Říčkách, můžeme dnes pokračovat a rozvíjet tuto pomyslnou štafetu. Pro rodiny, školy a party přátel jsou Říčky oblíbené pro své zázemí a krásnou přírodu. V zimě jsou zde připraveny široké sjezdovky, běžecké tratě i lyžařská škola, pro léto bohatá letní zábava pro všechny věkové kategorie! Čtyřsedačková lanovka zahajuje provoz obvykle první víkend v červnu a běží až do září. Na své si přijdou také milovníci pěší turistiky nebo cykloturistiky, které lanovka vyveze Vrch Zakletý, odkud je to již malý kousek na hlavní hřebenovou trasu Orlických hor a jednu z nejhezčích horských tras u nás. Kdo má raději adrenalinové aktivity, může brázdit červenou sjezdovku od vrchu dolů na speciální horské tříkolce nebo využít zvýhodněné balíčky se sousedním lanovým parkem.

Navštivte Ski centrum Říčky a poznejte atmosféru místa, kde jde sport ruku v ruce se zábavou již po několik desítek let.

www.skiricky.cz

 

rop eu
nahoru