Přeskočit na obsah

Řemeslný pivovar Clock v Potštejně

01.06.2016

zdroj: Jiří Andrš, DS OHP

Řemeslný pivovar Clock  najdete v centru obce Potštejn v původním objektu bývalého zámeckého pivovaru. Původní pivovar byl uzavřen v roce 1914. Dne 4. 7. 2014 se tak znovuotevřením tohoto pivovaru vrátilo vaření piva do Potštejna přesně po 100 letech.   

Jak říká sám majitel: „O pivo jsme se s kolegou, současným sládkem, začali více zajímat již na studiích a rozhodli jsme se začít s domácím vařením. První pivo jsme doma v garáži uvařili 17. 11. 2012. Počet garážových várek se na jaře roku 2014, kdy jsme domovarnickou scénu opustili, vyšplhal téměř na třicet.“ A nyní tu vaří moderní pivo – gurmánský produkt zapadající do moderního životního stylu. Hostům nabízejí novodobé pojetí piva, které kvalitou a rozmanitostí určitě překvapí. Nepasterované a nefiltrované pivo se zde vaří pouze z kvalitních přírodních surovin – vody, sladu, chmele a kvasnic.

Od října 2014 nabízí Clock piva se série No Idols!  Jedním z nich je 15  ̊ American IPA.  Je to svrchně kvašené světlé pivo s výraznou hořkostí a intenzivním aroma, chmeleno americkými chmely Mosaic a Equinox. Pivo má zlatou barvu, nižší bílou pěnu, výrazné aroma mandarinek a květin, nižší říz a středně plnou sladovou chuť. Hořkost je vyšší, schovaná za chutí amerických chmelů.

Budete-li mít štěstí, můžete sledovat vaření piva v přímém přenosu. Ochutnat lze například piva Hektor 10 ̊, Maid 12 ̊, pšeničné Goldie 11 ̊, nebo svrchně kvašená Clock 12  ̊ a Twist 14 ̊. Nabídka se mění téměř každý den. Mimoto se dozvíte, že ležák, pšeničné pivo a svrchně kvašená piva (ale) se točí každý do své originální sklenice. Přijeďte do Potštejna a zastavte se!

www.pivovarclock.cz

 

rop eu
nahoru