Přeskočit na obsah

Říčkovské traily

23.05.2018

Počet bikeparků a trailových center po celé České republice stále roste, každý rok vznikají další, zejména potom v okolí lanovek lyžařských center. U nás je dosud reprezentoval pouze Bike park Peklák v České Třebové na Podorlicku. V létě 2017 ale vznikl nový bike park i v Říčkách v Orlických horách, kdy byl otevřen první červený trail o délce 2,1 km. V plánu je tu vybudovat postupně tři trasy různých obtížností o celkové délce 6 km, které povedou po zdejších sjezdovkách a nejbližším okolí z vrchu Zakletý. Na začátek tras vás tu i s kolem vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka.

Říčkovské traily jsou výjimečné především svým zasazením mezi sjezdovky, s čím souvisí i vlastní technické řešení, protože zde překonáváte velké převýšení cca 250 m. Právě to je pro mnohé bikery výzvou, neboť je spojeno i s použitím celé řady zajímavých prvků a technických pasáží.  Na trase vás čekají různé přírodní prvky jako jsou dřevěné lávky a nájezdy, pasáže vystlané kameny, a hraví bikeři tu ocení nekonečnou řadu klopenek a terénních vln. Tvůrcem zdejších trailů je Ondřej Hoigr, který stál mimo jiné i u výstavby Rychlebských stezek.

Trasa červeného trailu se začíná navíjet v prostoru kolem červené sjezdovky a je určena zdatnějším bikerům. Sjezdu se však nemusíte obávat, ač si tento zážitek chcete pouze vyzkoušet a na odpružené kolo se posadíte poprvé! Na léto se totiž připravuje jeho rozšíření o alternativní trasy v místech technicky těžších pasáží, aby se tu mohli svézt i začátečníci, ale zároveň si trail zachoval hodnotu pro náročnější bikery. Do provozu tu bude v létě uveden i v pořadí další nový trail, rovněž v délce cca 2 km. Ten však bude určen hlavně těm, které lákají přírodní trasy a náročnější sjezdy.

Ve Ski centru funguje také půjčovna celoodpružených kol Rocky Mountain, včetně myčky kol, servisu a dalšího vybavení, takže traily si může vyzkoušet i ten, kdo si nepřeveze vlastní trail bike. Jízda na celoodpružených kolech je pro mnohé samo o sobě velikým zážitkem! Půjčovnu Bikero najdete u dolní stanice lanovky.

Říčky jsou i výborným tipem na výlet pro celou rodinu, ač zrovna všichni neholdují adrenalinovým sjezdům na kolech či terénních tříkolkách. Přímo ve středisku vám zapůjčí rovněž horská kola či elektrokola pro pohodovou projížďku zdejší přírodou a lanovka vás i s koly, kočárky či odrážedly vyveze na vrch Zakletý, odkud se můžete projít třeba ke Kunštátské kapli nebo až na Velkou Deštnou. Odpočinete si tu ale i při tenisu či některé z týmových her na víceúčelovém hřišti nebo při nějaké té dobrotě na prostorné slunečné terase restaurace Ski Rest.

zdroj: Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko

Objekty

Říčkovské traily Říčkovské traily Říčkovské traily Říčkovské traily

rop eu
nahoru