Přeskočit na obsah

Nový festival - Loutková divadla pod nebem začínají již dnes

10.08.2017

zdroj: DS OHP

České a slovenské loutkářství bylo na konci roku 2016 zapsáno do seznamu nehmotného dědictví UNESCO, a tak za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Královéhradeckého kraje v rámci projektu „Zvýšení atraktivity Královéhradeckého kraje“ začíná již dnes festival LOUTKOVÁ DIVADLA POD NEBEM.

První z divadel se koná dnes 10. srpna od 10 hodin u Domku F.V.Heka (F.L.Věka) v Dobrušce, kde se můžete těšit na první  tradiční pohádku v netradičním pojetí Neposlušná kůzlátka. Pásmo loutkových divadel pod nebem bude pokračovat v Opočně na Trčkově náměstí u čp. 14 již 14. a 20. srpna, v Rychnově nad Kněžnou v Letovisku Studánka 15. srpna a v obci Přepychy u rybníku Dvorský 19. srpna. Vypravit se na loutková divadla mohou nejen rodiny s dětmi, ale i dospělí a užít si tak návrat do minulosti. Dřevěné, ručně vyřezávané loutky měli vždy svoje místo v českých divadlech. Program loutkových představení najdete v našem kalendáři akcí na www.mojeorlickehory.cz/kalendar-akci  

Článek o loutkářství, o jeho historii i současnosti si můžete přečíst také v našich Turistických novinách léto/podzim 2017 na straně 12.

 

rop eu
nahoru