Přeskočit na obsah

Máte rádi řemesla? A vyzkoušeli jste si již někdy nějaké sami?

22.09.2017

zdroj: DSOHP

Pokud ne, pak neváhejte vyrazit do Deštného v Orlických horách do Ateliéru zvonaře a hrnčířky. Třeba na některý z řemeslných workshopů, za povídáním o zvonech nebo za zvuky zdejší Deštenské zvonkohry.

Nejen, že zde nahlédnete do zákulisí řemeslné výroby a seznámíte se technologickými postupy, ale do kreativního procesu se můžete zapojit sami, vlastníma rukama si výrobu vyzkoušet a odnést si domů svůj originální výrobek. Netroufnete-li si, v prodejní galerii si jistě nějaký vyberete. www.atelierdestne.cz

Chcete-li se o řemeslech i životě řemeslníků v Orlických horách dozvědět více, nalaďte si v pátek 22.září v 20.00hod. Český rozhlas Hradec Králové, kdy si bude v pořadu Kontakt živě povídat se zvonaři Janem Šedou a Janem Šedou mladším moderátor Pavel Kudrna.

Jan Šeda se věnuje výrobě zvonů a zvonků už 30 let. V tomto roce získal z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje krajské ocenění Zlatý kolovrat, které se uděluje řemeslníkům již 15 let za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury. Jan Šeda tradici předává dále a díky otevřené dílně, přednáškám a workshopům s řemeslem seznamuje i širokou turistickou veřejnost, od dětí až po seniory. V jeho řemesle pokračuje i jeho syn Honza.

http://www.rozhlas.cz/hradec/portal/

rop eu
nahoru