Přeskočit na obsah

Orlické hory a Podorlicko mezi finalisty soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN 2017

03.10.2017

zdroj: DSOHP, Czechtourism

Prestižní soutěž Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN vstupuje do svého finále. Ústředním tématem letošního ročníku soutěže je kulturní turismus. Orlické hory a Podorlicko se do soutěže zapojili s produktem Zámky na Orlici, který nemá v republice obdoby. Region 27. 9. 2017 navštívili zástupci hodnotící komise, zástupce Ministerstva pro místní rozvoj, Agentury CzechTourism a Národního památkového ústavu, kteří přímo v terénu posuzovali kvalitu nabídky a služeb turistického produktu, funkčního partnerství mezi subjekty cestovního ruchu vč. udržitelnosti rozvoje cestovního ruchu destinace ve smyslu zachování kulturních památek a přírodních hodnot.

Mezi finalisty letošního již 9. ročníku soutěže EDEN se umístila také sousední destinace Broumovsko (Broumovsko-kraj pískovcových skal a barokních památek), nedaleký Český ráj (Metalové sympozium a Metalová cesta Mladou Boleslaví),  Východní Morava (Poutní stezky Východní Moravy) a zámek Loučeň (Loučeň, zámek, kde to žije).

Vítěz soutěže bude oficiálně vyhlášen 15. listopadu na slavnostním večeru v Táboře při příležitosti konání konference Fórum cestovního ruchu. EDEN (European Destinations of ExcelleNce) je projekt Evropské komise, jehož hlavním cílem je podpora udržitelného cestovního ruchu ve státech Evropské unie. Hlavní náplní projektu je soutěž o excelentní destinaci cestovního ruchu, která probíhá v participujících státech každoročně již od roku 2007. Soutěž cílí především na méně známé evropské regiony.

Česká republika se projektu účastní od roku 2009 a národním koordinátorem je agentura CzechTourism.

 

http://www.czechtourism.cz/clanky/devaty-rocnik-souteze-eden-zna-sve-finalisty/

http://www.dsohp.cz/aktuality/348-orlicke-hory-a-podorlicko-jdou-do-souteze-destinacze-eden-2017-se-zamky-na-orlici

 

rop eu
nahoru