Přeskočit na obsah

Cigánski diabli zakončí sedmý ročník festivalu F. L. Věka

27.10.2017

zdroj: orlicky.net

Sedmý ročník festivalu zakončí vynikající orchestr Cigánski diabli ze Slovenska. Závěrečný koncert se uskuteční v sobotu 28. října v 17 hodin ve velkém sále Společenského centra - Kino 70 v Dobrušce. V prodeji jsou dárkové poukazy pro příští ročník, který přinese další novinky. 

Po loňské úspěšné premiéře na festivalu F. L. Věka se Cigánski diabli, kteří jsou odbornou veřejností doma i v zahraničí považování za jeden z nejlepších orchestrů v kategorii etno a world music na světě, na tuto přehlídku vrací.
Soubor od roku 1991 dokázal to, co se zatím podařilo málokomu ve střední Evropě - koncertoval na pěti kontinentech a v pětatřiceti státech světa (USA, Austrálie, Kanada, Japonsko, Čína, Jižní Korea, Mexiko, Egypt a téměř celá Evropa). O jeho nesporné kvalitě svědčí nejen pozvánky na významné festivaly, ale i ocenění, které na podzim roku 2014 získal od celosvětové organizace WORLD MASTER COMMITEE v Jižní Koreji za nejlepší orchestr na světě v kategorii WORLD-ETHNO-MUSIC-ART. 
Posluchači se i tentokrát mohou těšit na propojení cikánské hudby, jazzu, etna i flamenca - v osobitém projevu "gypsy de¬vils style" zazní na koncertu skladby klasických skladatelů Albinoniho, Haydna, Paganiniho, Brahmse, Liszta, Bizeta a Montiho. 

Dárkové poukazy 
S ohledem na zájem festivalových příznivců bude možné před koncertem a po něm zakoupit dárkové poukazy, které jejich majitelé vymění před zahájením příštího ročníku festivalu F. L. Věka za abonentní vstupenku, zajišťující opět přednostní místo v koncertních prostorách. 

Novinka pro rok 2018 
Nejvýznamnější novinkou a mezníkem festivalu v roce 2018 bude využití nového industriálního prostoru s vynikající akustikou ve výrobní hale společnosti KBA-Grafitec v Dobrušce pro koncert symfonického orchestru s hudbou českých autorů u příležitosti 100. výročí založení naší republiky. 

Aktuální informace na oficiálních stránkách festivalu http://www.mhf-vek.cz a na facebooku. 

rop eu
nahoru