Přeskočit na obsah

Nová osvětlená skiaréna v Orlickém Záhoří

23.11.2017

zdroj: DSOHP

Celkem 4,5 km dlouhý osvětlený běžecký okruh, udržovaný pro klasiku i skate, najdete nově v  Orlickém Záhoří, v části obce zvaná Jadrná, již na samotné hranici s Polskem. Díky minimálnímu převýšení je vhodný i pro začátečníky, takže chcete-li se naučit běžkovat, neváhejte vyrazit právě sem. Díky osvětlení se zde můžete denně projíždět až do 22 hodin. Zalyžujete si tu na přírodním sněhu, provoz je tedy vázán na sněhové podmínky, kterých tu však bývá požehnaně. Okruh je jednosměrný, tedy běžkaři pozor, buďte k sobě ohleduplní! K dispozici je tu i nové parkoviště, které je pro návštěvníky zdarma. Přímo v obci vám zapůjčí i běžecké sety. Pro tipy na občerstvení či ubytování v obci a okolí oceníte dotykový informační panel u parkoviště, nebo vám rádi poradí ve zdejším informačním centru.

Cca 2 km dlouhý rovněž osvětlený běžecký okruh vznikl také u sousedů v Polsku, v  8 km vzdálené Spaloně. Oba okruhy se veřejnosti slavnostně otevřou s konáním Mezinárodních nočních závodů na běžkách ve volném stylu, které se budou konat v termínu 10.-11.2. 2018, v sobotu v Orlickém Záhoří a neděli v polské Spaloně. Otevřena veřejnosti by však měla být dle slov pana starosty Orlického Záhoří Vojtěcha Špinlera již před vánočními svátky.

Oba tyto unikátní lyžařské okruhy jsou součástí projektu „Poznej Sudety na lyžích“ a byly zrealizovány v rámci česko-polské spolupráce obcí Orlické Záhoří a Gminy Bystrzyca Klodzka (Program Interreg V-A ČR-Polsko).

V Orlickém Záhoří si zalyžují ale i sjezdaři. Využít tu mohou lyžařské středisko Jadrná, skiareál Bedřichovka nebo Skiareál Černá Voda, kde je navíc pro děti i příjemný snowpark s lyžařskou školičkou, bezpečnou sáňkařskou dráhou nebo dětmi oblíbeným snowtubingem.

www.orlickezahori.eu

 

rop eu
nahoru