Přeskočit na obsah

Zima v Orlických horách ... psí závody, zimní táboření i alpské disciplíny

24.01.2018

zdroj: www.kudyznudy.cz

Nová čtyřsedačková lanovka, dětský park, večerní lyžování a denně upravovaný snowpark v Deštném, dětský koutek s oddechovou zónou v Říčkách nebo dvě nejdelší sjezdovky široko daleko ve Skiresortu Buková hora – to je aktuální zimní nabídka Orlických hor. Navíc se tu koná spousta akcí: pojďte se s nimi seznámit podrobněji!

Velmi dobré sněhové podmínky, teploty pod nulou a upravené sjezdovky bez front hlásili v polovině ledna ve Skicentru Deštné – a to je dobře, protože už v úterý 23.1.Deštném v Orlických horách vypukl letošní Šediváčkův long. Extrémní závod psích spřežení se v Orlických horách koná už po dvaadvacáté; v úterý odpoledne si v Deštném užijete zábavný program, od půl šesté večer pak budou závodníci startovat na noční etapu. Závod potrvá až do soboty 27.1. a jako každý rok slibuje atraktivní podívanou; využijte ji pro zpestření zimní dovolené!

Z Deštného přes kopce do Orlického Záhoří

Trasy Šediváčkova longu se proplétají krajinou mezi Deštným, Zdobnicí a Orlickým Záhořím. To leží na česko-polských hranicích v nadmořské výšce nad 700 metrů na severní straně Orlických hor a okolí se v zimě mění v běžkařský ráj. Najdete tu například náš nejdelší osvětlený okruh pro běžecké lyžování, který propojuje Orlické Záhoří s Jadrnou a Bedřichovkou. Tam mimochodem můžete odpoledne ve čtvrtek 25.1. znovu vidět čtyřnohé i dvounohé účastníky Šediváčkova longu, kteří se na Bedřichovce musí zastavit na povinnou čtyřhodinovou přestávku.Okruh měří čtyři a půl kilometru a díky minimálnímu převýšení je vhodný pro rodiny s dětmi i rekreační běžkaře, ti zkušenější mohou odbočit do stop, vedoucích k Pěticestí, ke Kunštátské kapli a dál na hřebeny Orlických hor i do Polska. Osvětlení je nastavené do devíti a o víkendu do deseti hodin večer. V sobotu 10.2. sem můžete přijet povzbuzovat účastníky Mezinárodních nočních závodů na běžkách.

 
 
V Orlickém Záhoří si užijí i sjezdaři; je tu lyžařské středisko Jadrná, skiareál Bedřichovka nebo Skiareál Černá Voda, kde je navíc snowpark s lyžařskou školičkou, bezpečnou sáňkařskou dráhou nebo oblíbeným snowtubingem.
 

Zima v Říčkách

Nejmodernější zasněžovací systém, lyžařská a snowboardová škola U Bobíka, sto metrů dlouhý pohyblivý pás a rozmanité sjezdovky všech obtížností slibuje Ski centrum Říčky v Orlických horách. V pátek a sobotu 26. a 27.1. tu pořádají Skiinterkriterium, mezinárodní závody žactva v alpském lyžování. Závod můžete sledovat na vlastní oči a sami si přitom skvěle zalyžovat na jiných sjezdovkách, které bývají o závodním víkendu volnější.

 

V Říčkách bude hodně nabitý i únor, kdy se koná spousta závodů, soutěží a testovacích dnů; namátkou první víkend v únoru testovací a předváděcí akce Rossignol, další víkend dva dny plné zábavy s Fordem, v sobotu 17.2. den s rádiem Beat a večerní skialpový závod Scarpa skialp night, v neděli 18.2. pak zimní akce s rádiem Černá Hora. Další sobotu 24.2. naplní osvětlenou část sjezdovky večerní paralelní slalomy, v březnu pak přijde řada na další závody i maškarní loučení s lyžařskou školou a se zimou; podrobnosti najdete na stránkách lyžařského centra.
 

Kam dál, čím nebo na čem?

rop eu
nahoru