Přeskočit na obsah

NA KOLE DĚTEM Podorlickem aneb s Josefem Zimovčákem podél Orlice

25.04.2018

zdroj: DSOHP

Co si takhle vyrazit na pohodovou víkendovou cyklojízdu po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor a pomoci přitom onkologicky nemocným dětem? Řeka Divoká Orlice obdobně jako francouzská řeka Loira tu spojuje hned několik panských sídel, které jsou opět v rukách soukromých majitelů, a co víc i původních šlechtických rodů. Projeďte se s námi tímto malebným krajem, poznejte část jeho kulturního bohatství a podpořte dobrou věc.

Peloton cyklistů provede Podorlickem opět Josef Zimovčák na svém kostitřasu a na vysokém kole nebude sám! Přidejte se i vy k nadšeným cyklistům a zapojte se do cykloputování po Zámcích na Orlici. Cyklisty můžete přijít povzbudit i na některý ze zámků kolem Orlice. Zde bude také možné přispět do Nadačního fondu Na kole dětem, ať již zakoupením nadačního předmětu či finančním příspěvkem do pokladničky. Výtěžek z akce bude věnován Dětské klinice – Fakultní nemocnici v Hradci Králové na podporu onkologické péče o děti s nádorovými onemocněními či lymfoblastickou leukemií.

V rámci 2-denní cyklotour, která pomáhá dětem, navštívíte celkem 7 zámeckých areálů. Ty jsou opět v péči rodu Sternbergů, Kinských, Kolowratů či rodu Bubna z Litic. Ale nejen! Pestrý program s možností zkrácených prohlídek na zámcích bude příjemným zpestřením a zastávkou na trase pro všechny registrované účastníky. K pelotonu se však můžete přidat i bez registrace. Zámky na Orlici, zvané příznačně také jako Česká Loira, jsou skutečnou perlou Podorlicka. Možná někdo z vás na některý ze zámků již zavítal s televizním pořadem ČT Modrá krev, kterou uvádí František Kinský. Však i na jeho zámku se zastavíte!

 

Staňte se součástí našeho cyklotýmu!

Zapojte se i Vy do cykloakce, která pomáhá. K pelotonu v čele s Josefem Zimovčákem na jeho vysokém kole se můžete přidat třeba jen na část cykloturistické trasy a využít možností vlakových či autobusových spojení z Potštejna či Rychnova nad Kněžnou.  Trasa je vhodná pro silniční, treková, horská i vysoká kola. Chcete-li mít však zajištěný veškerý servis, pak se nezapomeňte ZAREGISTROVAT. Zapojit se však můžete i bez registrace.

Zvolte si typ registrace, který Vám bude vyhovovat a vyplněnou přihlášku zašlete nejpozději do pondělí 23. 4. 2018 na info@dsohp.cz. Ale neváhejte, kapacita registrací je omezena!

Registrace a více informací k akci na uvedených kontaktech: Michaela Janková tel. 725 921 969, info@dsohp.cz

POZOR! Máte-li zájem o typ registrace s ubytováním, zaregistrujte se co nejdříve, neboť ubytovací kapacita je omezena. 

Registrační poplatek zahrnuje ubytování, stravování, vstupy na zámecké prohlídky se zkráceným výkladem toho nejzajímavějšího (součástí i sobotní večerní prohlídka Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou) a dopravu zavazadel pro registrované účastníky s typem registrace s ubytováním.

 

Podpořte akci i Vy, a zapojte se do soutěže o prima ceny

Každý účastník cykloakce, který podpoří projekt Na kole dětem, buď vlastní registrací na akci nebo finančním darem do pokladničky či zakoupením některého z nadačních předmětů Na kole dětem, získá slosovatelný kupón a bude zařazen do soutěže o ceny. Závěrečné slosování a vyhlášení výherců proběhne v cílovém místě jako oficiální ukončení této 2-denní cyklotour Podorlickem, a to v Hradci Králové (parkoviště u Orlice shopping park). Hlavní cenou je dětské kolo, vyhrát můžete ale také cyklohelmy, cyklodresy a další příjemné ceny!

 

Trasa cyklotour: Z Hradce přes Zámky na Orlici až do Opočna

Cyklisté pozor! Vyrážíme z Hradce Králové od nákupního centra Orlice shoping park. Lepší místo startu v Hradci jsme pro tento cyklovýlet zvolit nemohli, a to nejen pro jeho symbolický název! Ideální je i jeho poloha hned u řeky Orlice, podél které se vydáme společně s Josefem Zimovčákem na jeho vysokém kole hurá vstříc Zámkům na Orlici a s heslem „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, pomozme těm, kteří ho mají méně.“

V areálu Orlice shopping parku bude také zdarma vyhrazeno parkování pro účastníky akce (parkování ze So/Ne) a možnost zakoupení nadačních předmětů fondu Na kole dětem, čímž pomůžete onkologicky nemocným dětem.

 TERMÍN AKCE: 28. –  29. 4. 2018 (So-Ne)

TRASA CYKLOTOUR: Hradec Králové – Častolovice – Potštejn – Rychnov n.Kn. – Opočno – Hradec Králové (130 km)

1.DEN:   67 km  - trasa z Hradce Králové přes Zámky na Orlici do Rychnova nad Kněžnou

  • společný odjezd 9,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové
  • společný dojezd 19,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou

Prezence registrovaných účastníků: 8.00 – 8.50h parkoviště Orlice shopping park, Hradec Králové (předání kupónů pro registrované účastníky). Ubytování: pro registrované zajištěno v Hotelu Havel v Rychnově n.Kn.

Další tipy na ubytování v Rychnově n.Kn.: Penzion U zvonu, April Hotel Panorama, Letovisko Studánka

MAPA TRASY - 1.den: https://mapy.cz/s/2AdF2

Hradec Králové (Orlice shopping park) – Týniště n.O. – Častolovice (zámek) – Nový zámek Kostelec n.O. (zámek) – Doudleby nad Orlicí (zámek) – Potštejn (zámek) – Merklovice u Vamberka (Penzion Vyhlídka) – Rychnov nad Kněžnou (Staré náměstí, pozn. večerní prohlídka zámku)

2.DEN:   55 km – trasa z Rychnova nad Kněžnou přes zámek Opočno do Hradce Králové

  • společný odjezd 9,00h – Staré náměstí Rychnov nad Kněžnou
  • společný dojezd 17,00h – Nákupní centrum Orlice shopping park Hradec Králové

Prezence registrovaných účastníků: 8.00 – 8.50h Staré náměstí v Rychnově n.Kn. (předání kupónů na zajištěné služby)

MAPA TRASY - 2.den: https://mapy.cz/s/2ADSF

Rychnov n.Kn.(Staré náměstí) – Kvasiny (zámek) – Podbřezí (zámek) – Opočno (zámek) – Hradec Králové (Orlice shopping park)

 

Partneři akce:

 

 

            

 

                

 

 

 

 

 

 

    

rop eu
nahoru