Přeskočit na obsah

Kačenčina pohádková stezka v Deštném se rozrostla o 8 nových stanovišť

23.05.2018

zdroj: DSOHP

Deštenský spolek několik let usiloval o vybudování pohádkové stezky s princeznou Kačenkou, vládkyní Orlických hor a patronkou Deštného v Orlických horách. Z vlastních finančních zdrojů během let 2016-2017 vybudovali v Deštném celkem deset zastavení, kde si mohou návštěvníci odpočinout, děti si vyzkouší interaktivní prvky, dozví se zajímavé informace o historii, přírodě nebo si vyzkouší svou fyzickou zdatnost. Na všech stanovištích ocení zejména ti nejmenší návštěvníci kolorované sochy princezny Kačenky z dílny paní Jarmily Haldové, jejíž díla k tomuto kraji neodmyslitelně patří.

Díky projektu Kačenčina pohádková stezka CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0000738 se podařilo pro letní turistickou sezónu 2018 připravit dalších 8 stanovišť, o které byla slavnostním otevřením 26. 5. 2018 tato původní stezka rozšířena. Informační cedule na těchto stanovištích jsou doplněné také o polské texty, neboť je projekt realizován ve spolupráci s polským partnerem Gmina Duszniki-Zdrój.

A na co se můžete na nových zastaveních těšit? Zatančíte si s vílou Jůlinkou, vyzkoušíte rovnováhu s pašeráky nebo křesání křemení s ohnivým mužíkem.

www.kacencinastezka.cz

Dokumenty

rop eu
nahoru