Přeskočit na obsah

Kačenčina pohádková stezka ukončila letní sezónu a obdarovala turisty z celé ČR

05.11.2018

zdroj: Deštenský spolek

V Deštném v Orlických horách dnes 5. listopadu známé osobnosti vylosovali výherce z řad turistů, kteří v letní sezóně prošli všech 18 zastavení Kačenčiny pohádkové stezky. V rodinách z celé republiky tak udělají radost ceny v hodnotě přes 40 tisíc korun. Mezi hlavními cenami byly celoroční permanentky do Skicentra Deštné a do areálu Adventure Deštné. Další hlavní cenou se stal velký zvon z místního Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky.

Kačenčina pohádková stezka v Deštném v Orlických horách je jedinečná stezka pro rodiny s dětmi, kterou v roce 2018 navštívilo přes 4000 turistů. Na každém zastavení se návštěvníci setkávají s princeznou Kačenkou - jedinou ženskou vládkyní hor u nás, a to v podobě vyřezávané kolorované sochy od místních řezbářů, paní Jarmily Haldové, Lízy Peřinové a pana Aleše Fajfra. Stezka čítá celkem 18 zastavení. Na každém zastavení je možné posedět, pohrát si na interaktivním prvku a zároveň se něco málo naučit o přírodě, historii a zvykoslovnosti z Orlických hor. Děti se svými rodiči nebo učiteli sbírali razítka a plnili úkoly. Kdo posbíral alespoň deset razítek, si mohl vyzvednout malou cenu v podobě zvonečku v Ateliéru zvonaře a hrnčířky, svézt se sedačkovou lanovkou ve Skicentru, nebo si zdarma zahrát adventuregolf. Kdo prošel všech 18 zastavení, postoupil do slosování. Celkem bylo do slosování zařazeno 244 registrovaných pohlednic. Z nich byli v pondělí 5. 11. 2018 vylosováni ti, kteří byli odměněni.  Seznam výherců najdete v přiložené tiskové zprávě. 

Jan Šeda (zvonař) za Deštenský spolek řekl: „Za náš spolek mohu říci, že ze všech našich již realizovaných projektů, nám Kačenčina pohádková stezka dělá největší radost. Jsme neziskovou organizací a kromě map, tiskovin, pořádání mnoha drobných akcí, jsme se v loňském roce pustili do vybudování Kačenčiny stezky a tento projekt je od našich návštěvníků velice kladně přijímán.  Jediným smutným faktem letošní sezóny se stala krádež jedné ze soch princezny Kačenky ze Staré cesty. Nyní sháníme finanční prostředky na její znovuzrození, a tak se již můžete těšit na příští letní sezónu. Přes zimu se s Kačenkami můžete setkat také. Stačí navštívit místní muzeum nebo Ateliér, kde Kačenky budou vystavené, přečkají tu zimu a budou dělat radost dalším návštěvníkům.“

www.kacencinastezka.cz

 

 

 

Dokumenty

rop eu
nahoru