Přeskočit na obsah

Běžkařský evergreen? Orlickohorská magistrála

16.11.2018

zdroj: DSOHP

Orlické hory jsou svým profilem přímo ideální pro milovníky běžek. Co tu na vás čeká? Více než 200 kilometrů tras s různou náročností. Vyrazit můžete na mírné kopce s příjemným profilem, ale i na trasy vedoucí po hřebenech hor přes řadu zajímavých míst, jako je například Kunštátská kaple, Anenská rozhledna, Zemská brána nebo celá škála řopíků a pevností.

Co je běžkařským evergreenem tohoto regionu? Oblíbená Orlickohorská magistrála. Ta vede po trase Jiráskovy hřebenové cesty. Na tu se můžete napojit z Olešnice, Deštného, Orlického Záhoří, Říček i Rokytnice.

Než se vypravíte na běžky, můžete si kvalitu stopy ověřit pěkně z pohodlí domova. Jak? Díky portálu s evidencí GPS rolby udržující trať.

Ti z vás, kteří mají rádi večerní pohodu na běžkách, mohou využít při dobrých sněhových podmínkách osvětlenou skiarénu v Orlickém Záhoří. Tento běžecký okruh je vhodný pro klasiku i skate. Dlouhý je 4,5 kilometrů. Chcete-li se naučit běžkovat, neváhejte a zamiřte právě tam!

Při sněhové nadílce navíc běžně vznikají takřka přes noc díky řadě dobrovolníků a nadšenců parádní okruhy i trasy v podhůří, takže určitě budete mít z čeho vybírat!

www.mojeorlickehory.cz/bezky

rop eu
nahoru