Přeskočit na obsah

SkiTour v Orlických horách - Vyrazte s rodinou na běžkách na tratě od 10 km

25.01.2019

Deštné v Orlických horách ožije o prvním únorovém víkendu již 35. Orlickým maratonem. Členitý terén dopřeje účastníkům třetího letošního závodu SkiTour pořádné běžkařské zážitky. Jednotlivých závodů se mohou zúčastnit díky tratím od 10 kilometrů všichni členové rodiny. SkiTour je určena nejen zkušených běžkařům, ale také naprostým začátečníkům a hobíkům.

Vítejte v přívětivé krajině ohraničené na severu zvlněným pásem Orlických hor, jež přecházejí přes Bystřické hory do polské Kladské kotliny. V krajině na jihozápadě otevřené českým nížinám širokým údolím spojených řek Tichá a Divoká Orlice, v kraji, který se na východě potkává s Moravou.

Právě v samotném srdci Orlických hor se uskuteční pokračování největšího českého seriálu v běhu na lyžích, SkiTour. Podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká na Orlickém maratonu. A díky distancím od 10 kilometrů zve do stopy i ty, kteří na běžkách ujeli sotva pár kilometrů.

Vyberte si svoji trasu – maratonských 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je i na Orlickém maratonu 10km trasa. A pokud zrovna běžky doma nemáte, nevadí, pořadatelé pro letošní ročník mají přímo v zázemí závodu půjčovnu.

Vyrazte do Deštného v Orlických horách první únorový víkend. Romantické duše si užijí nedotčenou přírodu ve vrcholcích hor a v bohatých lesích, ostatní potěší dokonale připravená trasa s dostatkem sněhu, který je příslibem parádní běžecké atmosféry. Rozjeďte zimu na běžkách se seriálem ČEZ SkiTour.

 

Box:

Orlický maraton

  • Kde:Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj
    • Kdy: 2. - 3. února
    • Trasy: 10 km klasicky, 20 km klasicky/volně, 40 km klasicky
    • Proč se zúčastnit: svižná a členitá trasa, kvalita ověřená dlouhou tradicí (již 36. ročník)

Registrace: www.ski-tour.cz

rop eu
nahoru