Přeskočit na obsah

Zastavte se u nás a rozhlédněte se!

21.05.2019

zdroj: DSOHP

Orlické hory a Podorlicko jsou ideálním místem pro uvědomění si přítomného okamžiku. Zastavte se u nás na místech s krásnými výhledy, které se před vámi otevřou.

Vystoupejte na rozhlednu na Andrlově Chlumu, známou též „Stříbrná krasavice“, která je dominantou města Ústí nad Orlicí a nabízí výhledy nejen na hřeben Orlických hor. Rozhlédněte se z Anenského vrchu a odměnou vám bude výhled na Říčky a Rokytnici v Orlických horách, nebo se nechte očarovat krásným výhledem z rozhledny na Suchém vrchu do širokého okolí i do Kladska. Nezapomenutelný výhled na jižní část Orlických hor a podhůří s dominantou Bukové hory si dopřejte z vyhlídky ze Studeneckých skal.

Nejen rozhledny vám mohou poskytnout takovýto zážitek. Vystoupejte po unikátním kamenném schodišti poutního místa Homol až k nebesům nebo k unikátní pětiboké kapli sv. Jana Nepomuckého, která se týčí na kopci nad městem Letohrad. Rozhlédněte se a otevře se vám výhled, na který jen tak nezapomenete.

Nové výhledy na vás čekají z obou věží kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově nebo z věže kostela sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří a to na obě strany hranice.  Pro ty, kteří se nemohou dočkat rozhledny na Velké Deštné, máme dobrou zprávu. Již na podzim 2020 by se měla tato rozhledna realizovat. Na vrcholky Orlických ho, na Sněžku, ale také do Polska, bude možný výhled z nových rozhleden na Novém Hrádku Šibeníku a rozhledny na Feistově kopci v Olešnici v Orlických horách. Inspiraci máte, tak se přijeďte rozhlédnout! 

Další zajímavé články z turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko najdete zde.

rop eu
nahoru