Přeskočit na obsah

Vydejte se za krásami Orlických hor a Podorlicka a načerpejte energii

13.06.2019

zdroj: DSOHP

Dobijte si baterky aktivním pohybem uprostřed krásné přírody Orlických hor a Podorlicka, která pohostí turisty svou pohodovou atmosférou.  Mírný profil hřebene Orlických hor je jako stvořený pro nenáročnou turistiku, pěší i cyklistické toulky. Malebné podhůří zase nabízí hustou síť cyklotras a příjemných cyklo a inline stezek podél řek, kde si přijdou na své cykloturistické rodiny, sváteční cyklisté, ale i ti náročnější. Jeden z nejlepších terénů pro inline bruslení vede kolem řeky Tiché Orlice, která je společně se svou sestrou Tichou Orlicí využívána i vodáky, a nedaleká Pastvinská přehrada nebo Lanškrounské rybníky, vás snadno zlákají k přírodnímu koupaní či rybolovu.

Proběhněte se od rybníka k rybníku!

Běhání je dnes již tak přirozenou aktivitou, díky které posílíte celé tělo i mysl. Ideální trasy pro běh, ale také nordic walking, najdete opět kolem vody, v přírodním parku Lanškrounských rybníků. Běžecké okruhy v délce 3km a 6 km, mají vyměřeny etapové vzdálenosti, které umožňují každému sportovci při konstantním časovém intervalu hodnocení výkonu i jednoduchou kontrolu jeho vývoje v delším tréninkovém období, a to díky Cooperově testu. Součástí jsou i jogínská zastavení s relaxačními cviky, a kromě úžasné přírodní kulisy tu nechybí ani osvěžení v podobě „živé vody“ Eduardova pramene.

Do přírody celá rodina

Namotivovat zejména menší děti k procházce a pohybu je někdy velmi složité. Výlety je potřeba zatraktivnit! Za jedním z tipů zamiřte na Rychnovsko do letoviska Studánka. Přivítá vás Les Včelný - přírodní park v povodí Javornického potoka, kde se můžete zastavit u Ivanského jezera, Ivanské skály, či Kočičího hradu. Rovněž krásnou a nenáročnou procházku nabízí malebné údolí podél řeky Divoké Orlice mezi Liticemi a Potštejnem. Obdivovat budete strmé údolní svahy, šumící řeku i svěží zeleň právě se probouzejících buků. Navštivte hrad Litice, pokračujte krásným údolím podél řeky přes vísku Brnou až do pohádkového Potštejna, který nabízí návštěvu barokního zámku s parkem a zámeckou cukrárnou, řemeslného pivovaru v podzámčí a hradu, jež vás odmění krásnými výhledy.

Okuste rovněž pohodovou procházku bukovými lesy Českotřebovskem, kde můžete z malé vísky Semanín dojít až na samotný vrch Kozlov s rozhlednou a chatou Maxe Švabinského. Po trase stezky narazíte hned na několik zajímavých zastávek jako je bývalá štola na lupek, využívaný v keramické výrobě, smírčí kříž nebo knajpoviště, kterým si povzbudíte krevní oběh.

Tak se zastavte, prožijte klid a načerpejte energii v Orlických horách a Podorlicku!

Další zajímavé články z turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko najdete zde.

 

rop eu
nahoru