Přeskočit na obsah

Přijďte obdivovat Krajinu ukrytou uvnitř světa – Obrazy Orlických hor do Galerie moderního umění v Hradci Králové

26.11.2019

zdroj: DSOHP

Chcete se toulat Orlickými horami i v podzimních a zimních dnech pěkně v teple? Zavítejte do Galerie moderního umění v Hradci Králové. Tam je od 14. listopadu do 16. února k vidění výstava Krajina skrytá uvnitř světa – Obrazy Orlických hor.

Orlické hory byly a jsou neutuchajícím zdrojem inspirace a postupně se staly jedním z nejvýznamnějších regionů spjatých s českým krajinářstvím. Na výstavě najdete díla od více než padesáti autorů, a to od počátku 20. století až po současnost. Kupříkladu obrazy Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka, Vojtěcha Sedláčka, Otakara Nejedlého, Aleše Lamra a mnoha dalších neméně zajímavých umělců. Součástí výstavy budou také komentované prohlídky s kurátorkou Klárou Zářeckou, či přednáška o pověstech právě z Orlických hor.

Zajděte se podívat na tajemná horská zákoutí a malebné vesničky v podhůří do Galerie moderního umění. Pokud to do poloviny února nestihnete, není třeba zoufat. Nespočet krásných děl z oblasti Orlických hor i Podorlicka naleznete také v Muzeu a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou. Z jeho sbírek je také spousta obrazů právě teď zapůjčena v Hradci. Od dubna do října můžete každoročně nejen je obdivovat opět v srdci regionu na Kolowratském zámku.

Fotografie z vernisáže: Zdeněk Puš

rop eu
nahoru