Přeskočit na obsah

Prázdninové hrátky v Ústí nad Orlicí

17.07.2020

zdroj: Město Ústí nad Orlicí

Pro letošní prázdniny v Ústí nad Orlicí připravili nejen pro návštěvníky města několik zajímavých projektů.

Jedním z nich je detektivní hra Zloděj skrývá tvář, kterou přichystalo městské muzeum. Hra je určena pro děti i dospělé a soutěžit můžete až do 30. září 2020.

Hrací kartu, mapu a detektivní příručku, která je ke hře nezbytná, si od začátku letních prázdnin můžete vyzvednout na pokladně městského muzea, v městské knihovně nebo v turistickém informačním centru v Ústí nad Orlicí.

V roli detektivů můžete pomoci továrníkovi Florianu Hernychovi najít zloděje jeho přelomového patentu. Při svém pátrání poznáte deset pozoruhodných míst a vlastivědných zajímavostí města Ústí nad Orlicí. Chybět mezi nimi nebudou architektonické unikáty nebo technické památky.

Po úspěšném absolvování hry odevzdáte vyplněnou hrací kartu zpět na pokladně městského muzea, v městské knihovně nebo v turistickém informačním centru a tím se dostanete do slosování o hodnotné ceny hlavně pro cyklisty. Více informací na www.muzeum-uo.cz.

 

Dalším letním projektem v Ústí nad Orlicí je letní hra s Českou televizí Déčko, do které se zapojilo turistické informační centrum. Letošní hra má název Zachraň trosečníky a celá hra spočívá v tom, že prázdninová plavba parníku Titán bohužel ztroskotala – a s ní i všichni kamarádi z Déčka. Celá posádka uvízla na tajuplném ostrově. Legenda praví, že z ostrova se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku… Jenže většina postaviček z Déčka nejsou zrovna neohrožení dobrodruzi. Budou potřebovat pomoc – vaši pomoc. Přijměte výzvu a pomoz Déčku vrátit se domů. 

Od začátku prázdnin se více dozvíte i v ústeckoorlickém turistickém informačním centru.

Více informací na www.zachrantrosecniky.cz.

Pro návštěvníky připravilo turistické informační centrum spolu s městským muzeum sérii informačních letáků o zajímavostech města včetně průvodce městem Ústí nad Orlicí. Získáte informace o městě, technických objektech, secesním skvostu Hernychově vile, o expozicích městského muzea nebo o Planičkově orloji.

Při letním putování po městě a okolí lze navštívit naučné stezky, například ve Wolkerově údolí nebo Cakli, několik dětských hřišť včetně toho Rákosníčkova. Rozhlédnout se můžete z rozhledny na Andrlově chlumu, která je součástí turistického poznávacího okruhu městem, jehož trasa vás provede nejzajímavějšími místy ve městě a okolí. Při svém putování po městě nezapomeňte na zastávku v areálu Cakle. Tam si můžete ověřit svoje fyzické síly například na lezecké stěně s via ferratou nebo v kanoi či raftu sjet řeku Tichá Orlice.

rop eu
nahoru