Přeskočit na obsah

Poznejte Město na skále

20.07.2020

Každé prázdninové pondělí se v Novém Městě nad Metují uskuteční komentované prohlídky města. Návštěvníci se zábavnou formou seznámí se zajímavostmi z jeho bohaté historie.

Město na skále, Český Betlém nebo Perla mezi renesančními městy jsou přízviska, která vystihují Nové Město nad Metují. Součástí historického centra jsou čtyři řady domů s podloubími, štíty zvané „vlaštovčí ocásky“, tajuplné uličky Zadomí, a především zámek se zahradami.

Spolu s průvodcem se můžete vydat každé pondělí od 14 hodin právě do těchto míst. Letos je prohlídka rozšířena o výklad související s legendárními náramkovými hodinkami PRIM, které se stále ve městě vyrábějí. Zakončení proběhne v lipové aleji u zámeckých zahrad, kde se návštěvníci dozvědí více o soškách trpaslíků od Matyáše Bernarda Brauna a Jurkovičově mostu.

Na Pondělní komentované prohlídky se můžete objednat na tel. 491 472 119, e-mailu info@muzeum-nmnm.cz nebo osobně v IC Nové Město nad Metují, kde provázení začíná. Standardní vstupné je 20 Kč, pro rodiny za 50 Kč.

Na viděnou ve Městě na skále!

rop eu
nahoru