Přeskočit na obsah

K PODZIMNÍ ROZHLEDNĚ PO PĚTADVACÁTÉ

13.08.2020

zdroj: Milan Richter, předseda KČT Ústí nad Orlicí

Klub českých turistů v Ústí nad Orlicí připravil na neděli 13. září 2020 25. ročník podzimní cykloakce „K rozhledně Andrlův chlum“. Start je od 8,00 do 10,00 hodin z Mírového náměstí v Ústí nad Orlicí, cíl všech tras je u rozhledny na Andrlově chlumu do 20 hodin.

Nejkratší osmikilometrová trasa je vypsána pro pěší i cyklisty, pro vzdálenější účastníky je vhodná i cílová jízda. K rozhledně dojedou po vlastní ose a svoji trasu doloží několika razítky. Nejdelší trasa 175 kilometrů je určena zkušeným cykloturistům, vede z Ústí nad Orlicí do České Třebové, Litomyšle, dále přes Choceň, Doudleby nad Orlicí, Vamberk, Slatinu nad Zdobnicí, Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí, Albrechtice, Borohrádek, Dobříkov, Sruby, Jehnědí, Sloupnici do cíle k rozhledně. Ostatní cyklotrasy 45, 60, 80, 120, 140 kilometrů jsou od nejdelší odvozeny. Pro obzvlášť otrlé jedince bude v cíli připraven výstup po 183 schodech na čtyřiatřicet metrů vysokou vyhlídkovou plošinu, ze které lze shlédnout čtvrtinu „Království českého“ s překrásnými partiemi Krkonoš, Orlických hor a Jeseníků. Výška Andrlova chlumu je 559 metrů nad mořem. Každý účastník obdrží vkusně řešený diplom. Akce se doposud zúčastnilo 17105 turistů.  

Pozor! Mládež do 15 let se může akce zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby. Dodržuj zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (o silničním provozu)! Pořadatelé děkují Městu Ústí nad Orlicí za dlouholetou finanční podporu.

Akce je pořádána u příležitosti vstupu KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ v Ústí nad Orlicí v roce 2019 do SÍNĚ SLÁVY ČESKÉ TURISTIKY.

Zdrávi došli i dojeli.

https://www.kctuno.cz/

rop eu
nahoru