Přeskočit na obsah

Wellness uprostřed bílé přírody

Bazény

Městské kryté bazény

V podhůří Orlických hor naleznete mnoho moderních plaveckých bazénů, které vám navíc nabízejí možnost využít wellness jako saunu, páru nebo vířivku. Vaše děti se určitě vyřádí na tobogánu, který má již téměř každý místní bazén.

Bazény nabízejí také příjemné posezení v baru s možností občerstvení a množství zájmových aktivit jak pro vás, tak pro vaše děti.

 

 

 

Exkurze v řemeslných dílnách

Vyrobte si

Každá z nás si ráda z výletu přiveze nějaký ten „suvenýr“.  U nás si ho dokonce můžete vyrobit sama. Navštivte některou z dílen místních řemeslníků a poznejte, jak jejich šikovné ruce provozují řemesla z dob našich babiček. V mnoha dílnách si můžete výrobky nejen zakoupit, ale řemeslo si sami vyzkoušíte. A přivézt si vlastnoručně vyrobený hrneček, výrobek z ovčí vlny, pedigu, nebo koženou peněženku, to je pak teprve „suvenýr“.  A pokud dostanete chuť na něco dobrého, rádi vás provedou místními pivovary, nebo pražírnou kávy – samozřejmě s nezbytnou ochutnávkou.

 

 

Gastronomie

Vyzkoušejte, ochutnejte

A když na vás přijde hlad, navštivte některou z místních vyhlášených restaurací. Ochutnáte jak pokrmy připravené dle regionálních receptur předávaných po generace, tak speciality zahraniční kuchyně.

A dle regionálních receptur, které nám poskytli místní kuchaři, si můžete své oblíbené pokrmy uvařit také u vás doma. Zkuste například pravé českotřebovské jabkance, bílou polévku, nebo jahelník.

 

 

Wellness centra

Po každodenní námaze si zasloužíte odpočinek.

Zkuste některou z méně tradičních forem wellness

Nechte se rozmazlovat v některém z wellness center, kterých je u nás bezpočet. Namožené svaly vám uvolní příjemná masáž, odpočinete si při pobytu v solné jeskyni, zahřejete se v soláriu, sauně nebo páře. Pokud zatoužíte po soukromí a romantice, můžete si pronajmout například wellness centrum některého z hotelů.

 

Wellness pro otužilce

Přírodní wellness naleznete ve skalním kaňonu Divoké Orlice, která zde opouští česko-polskou státní hranici. Čekají vás přírodní tůně s propěněnou perlivou a průzračnou vodou, provoněnou jehličím. Navštivte přírodní rezervaci Zemská brána, tato příjemná scenérie jistě pozitivně zapůsobí na vaše tělo i mysl. Překonejte sami sebe, ponořte se do ledové vody a zažijete proudící teplo a energii po vynoření.

 

 

Zimní areály pro rodinnou rekreaci

Největší zimní areály

Oblast Orlických hor nabízí nepřeberné množství moderně vybavených zimních areálů s mnoha doplňkovými službami, které vám zpříjemní pobyt v bílé zasněžené přírodě. Čekají vás také netradiční zimní akce, adrenalinové zážitky a stovky kilometrů upravovaných běžeckých tras.

 

 

 

Karta hosta

A pokud k tomu všemu přidáme ještě možnost využití „Karty hosta“, díky které získáte zajímavé slevy na vybrané služby a produkty, určitě si dovolenou v Orlických horách a Podorlicku užijete.

 

Fotoglerie pro novináře

rop eu
nahoru